Červenec 2009


Rozbřesk čtenářský deník

18. července 2009 v 16:18 | Katka |  Čtenářský deník
Meyerová Stephenie

Rozbřesk

Být bezvýhradně a neodvolatelně zamilovaná do upíra je pro Bellu Swanovou splněným snem a zároveň noční můrou, jež se nebezpečně proplétá s realitou. Bellu, zmítanou prudkou vášní k upírovi Edwardu Cullenovi a zároveň upřímnou náklonností k vlkodlakovi Jacobu Blackovi, čeká bouřlivý rok plný pokušení a ztrát. V něm se musí s konečnou platností rozhodnout, zda vstoupí do temného, ale lákavého světa nesmrtelných, nebo zda bude žít plnohodnotným lidským životem. Nevyhnutelnost tohoto rozhodnutí se vine celým Belliným příběhem jako červená nit, na níž visí osudy obou kmenů. A jakmile se Bella rozhodne, dojde k celému řetězu nečekaných událostí, jež mohou mít nedozírné následky. Budou vlákna Bellina života - objevená ve Stmívání a poté roztřepená a potrhaná v Novém měsíci a Zatmění - zničena v okamžiku, kdy se zdá, že se opět zahojí a spojí dohromady?

Eclipse (Zatmění) čtenářský deník

18. července 2009 v 16:16 | Katka |  Čtenářský deník
Meyerová Stephenie

Zatmění

Třetí díl čtyřdílné ságy s prvky fantasy a hororu. Isabella se stěhuje k otci do městečka Forks ve státě Washington. Zdá se jí, že na světě neexistuje nudnější a beznadějnější místo - až dokud nepotká tajuplného a přitažlivého Edwarda, který doslova obrátí její život vzhůru nohama. Do Isabellina příjezdu Edward úspěšně tajil před obyvateli městečka svou upírskou osobnost. Později však do Isabellina života vstoupí také Jacob, chlapec s vlkodlačími předky. Vlkodlaci a upíři jsou však nesmiřitelní nepřátelé a Edward s Jacobem toto nepřátelství nedokáží odložit ani z náklonnosti k Isabelle. A tak se Isabella musí mezi nimi rozhodnout...

New moon čtenářský deník

18. července 2009 v 16:13 | Katka |  Čtenářský deník
Meyerová Stephenie

Nový měsíc
Pro Bellu Swanovou je jedna věc důležitější než sám život: Edward Cullen. Ale zamilovat se do upíra je daleko nebezpečnější, než si Bella dovede vůbec představit. Zejména když se seznámí s rodinou, jejíž příslušníci se mohou změnit ve vlkodlaky, nesmiřitelné zabijáky upírů. Edward a Bella si uvědomují, že jejich vztah ohrožuje vše, co je jim drahé a že jejich potíže vlastně teprve začínají...
Statisíce čtenářů na celém světě uchvátil v roce 2005 bestseller Stephenie Meyerové Stmívání. V pokračování nazvaném Nový měsíc autorka dodává další neodolatelnou kombinaci milostného příběhu a napětí s fantastickou zápletkou. Tato vášnivá, strhující a hluboce dojemná upírská milostná sága míří k literární nesmrtelnosti.

Twilight (Stmívání) čtenářský deník

18. července 2009 v 16:10 | Katka |  Čtenářský deník
Meyerová Stephenie

Stmívání


Isabella Swanová se stěhuje do Forks, městečka ve státě Washington, kde neustále prší. Zdá se jí, že na světě neexistuje nudnější a beznadějnější místo - až dokud nepotká tajuplného a přitažlivého Edwarda Cullena, který doslova obrátí její život vzhůru nohama. Do Isabellina příjezdu Edward úspěšně tajil před obyvateli městečka svou upírskou osobnost. Ale nikdo není v bezpečí, zvláště Isabella, člověk, který je Edwardovi nejdražší. Milenci však balancují na ostří nože - mezi touhou a hrozným nebezpečím.

Volturiovi

18. července 2009 v 16:05 | Katka |  Twilight
Volturiovi

Volturiovi jsou něco jako královská rodina upírů. Starají se o to, aby nikdo neprozradil lidem svět upírů. Pokud někde na světě začne nějaký upír bláznit a hrozí porušení pravidla, tedy tajemství upírů, jejich ochranka okamžitě zakročí.

Volturiú jako takových je pět- Aro, Marcus, Caius a dvě ženy. Ale mají také obrovskou gardu- své ochránce. Jsou to většinou upíři s velmi zvláštními schopnostmi.

Jasperův příběh

18. července 2009 v 16:04 | Katka |  Twilight
Jasperův příběh

"Jak moc toho o mně víš, Bello?" zeptal se.
"Moc ne," přiznala jsem.
Jasper zamyšleně přikývl, a pak si začal vyhrnovat rukáv svého slonovinově bílého svetru.
Dívala jsem se a snažila se pochopit, co to dělá. Podržel si zápěstí pod okrajem stínítka lampy vedle sebe, kousek od holé žárovky, a přejel prstem přes vyvýšenou půlměsícovou jizvu na bledé kůži.
"No tohle," vydechla jsem, když mi to došlo. "Jaspere, ty máš přesně stejnou jizvu jako já."
Jasper se slabě pousmál. "Mám hodně jizev, jako je ta tvoje, Bello."

Rosaliin příběh

18. července 2009 v 16:03 | Katka |  Twilight
Rosaliin příběh

V knížce Zatmění vypráví Rosalie Belle svůj příběh....

"Chtěla bys slyšet můj příběh, Bello? Nemá šťastný konec - ale který z našich má? Kdyby naše příběhy měly šťastné konce, leželi bychom teď všichni pochovaní v hrobech."
Přikývla jsem, ačkoliv mě děsil tón jejího hlasu.
"Žila jsem v jiném světě než ty, Bello. Můj lidský svět byl mnohem jednodušší. Psal se rok 1933 - Bylo mi osmnáct a byla jsem krásná. Můj život byl dokonalý."
Zadívala se z okna na stříbrné mraky, pohled upřený do daleka.

Znak cullenů

18. července 2009 v 15:48 | Katka |  Twilight
Znak rodu Cullenu

Určitě jste si všichni všimli,že ve filmu Stmívání má rodina Cullenových svůj vlastní rodinný znak.Každý člen rodiny má bud náramek,náhrdelník nebo prsten s tím znakem.

Přátelé-Joey

18. července 2009 v 12:09 | Katka |  Přátelé
Joey TribbianiV českém znění:Petr Rychlý

Joey byl jediným synem v Rodině tribbiánových. Měl totiž sedm sester. Měl Italské předky, ale Italsky se nikdy nenaučil.