X-men - Cyclop

18. prosince 2009 v 16:58 | Katka
Cyclop
Skutečné jméno: Scott Summers
Známý jako: "Slim", dříve Slym, Dayspring, Mutate #007, Erik the Red
Identita: veřejně známá
Povolání: ředitel Xaverovy školy, dobrodruh, dříve student, hlasatel v rádiu,
Občanství: U.S.A.
Místo narození: Anchorage, Alaska
Známí Příbuzní

Philiph Summers (děda)
Christopher Summers - Corosair (otec)
Katherine Anne Summers (matka, mrtvá)
Alexander Summers - Havok (bratr)
Gabriel Summers - Vulcan (bratr)
Jack Winters - Jack O´Diamonds (bývalý pěstounský otec)
Jean Grey -Summers - Phoenix (manželka)
Madelyne Pryor -Summers (ex-manželka, mrtvá)
Nathan Christopher Summers -Cable (syn)
Tyler Dayspring - Genesis (vnuk,mrtvý)
Aliya Jenskot (snacha)
Stryfe (klon syna, mrtvý)
Rachel Summers - Marvel Girl (dcera z alternativní reality)
Tým / skupina
X-men, dříve Twelve, X-factor/X-Terminators
Vzdělání: Xaverova škola pro nadanou mládež
Barva očí: hnědé, při používání schopností červeně žhnoucí
Barva vlasů: hnědé
Poprvé se objevil:
X-men # 1 (1963)
Mutant, Cyclop produkuje silné '' optické výbuchy'' z očí, to ho nutí nosit pořát speciální brýle a v bitvě speciální hledí. Jeho schopnosti mohly vést k jeho potlačovanému, uzkostlivému charakteru. Tyto stejné kvality z něho dělají ideálního polního vůdce x-menů, a dokonce takví jako Woverine obdivují jeho schopnosti vedení.
Původ
Když byl Scott chlapcem žili v Anchoragge, Alijaška, Spojené státy. Jeho otec Major Christopher vzal rodinu na výlet v letadle, na to zaútočil Shi´ar s kosmickou lodí. Jak letadlo padalo dolů v plamenech, Scottovi rodiče na něj a mladšího bratra Alexe připevnili padák a shodili je z letadla aby přežili. Bohužel padák chytil oheň z letadla a při dopadu se Scott udeřil hlavou o zem. Toto způsobilo Scottovi poškození mozku, které je pravděpodobně zodpovědné za jeho neschopnost řídi své schopnosti a také za ztrátu paměti na své dětství.
Scott strávil většinu času v sirotčinci v Omaha, Nebraska vystaven spoustě testů a experimentů vlasníka sirotčince, panem Milburym, jeho druhé jméno je Mistr zlověstný.
Když mu bylo 16, byl nalezen Charlesem Xavierem a stal se jedním z jeho studentů. Brzy promoval a stal se týmovým polním vůdcem. Zůstal na svém postu i když původní x-meni; Angel, Beast, Iceman, Jean Greyová, Havok (jeho nevlastní bratr) a Polaris se rozhodli odejít a dát příležitost novému x-men týmu který zahrnoval; Storm, Kolos, Nightcrawler a Wolverine. Cyclop zůstával, cítil že by nikdy nebyl schopný vést normální život kvůli neovladatelné povaze svých sil.
Cyclop dlouho věřil že jeho rodiče zemřeli při letecké nehodě. Ve skutečnosti byli zajati a prodáni do otroctví Shi´arem. Jako dospělý člen x.menů se Cyclop se setkal se svým otcem, známým jako Corsair, vůdce starjammers, skupiny oponentů tyranie Shi´arovy říše. Uplynulo několik let než se ti dva dozvěděli své skutečné identity.
Schopnosti
Cyclop je alpha mutant. On může střílet vysokovýkonné paprsky concussive síly ze svých očí. Až na víčka jeho očí, Cyclopovy optické výbuchy mohou být absorbovány jen rubínovým materiálem z křemene, je to jediná známá substance schopná neutralizovat jeho paprsky. V bitvě Cyclop používá speciální hledí (tvořené jednou dlouhou čočkou, proto má Scott přezdívku Cyclop) obsahuje nastavitelné otvory, které mu umožňují kontrolu nad intenzitou paprsků.
Cyclop má vlastní zvláštní smysl pro trigonometrii. Tato schopnost mu dovoluje přesný odhad trajektorie jeho paprsků a odrazových úhlů paprsků. Tato schopnost dělá Cyclopa obávaným oponentem v kulečníku.

Cyclop
Powergrind
1
2
3
4
5
6
7
Inteligence
*
*
*
Výdrž
*
*
*
Rychlost
*
*
*
Odolnost
*
*
Projekce energie
*
*
*
*
*
*
Bojové schopnosti
*
*
*
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama