X-men - Jean

18. prosince 2009 v 16:57 | Katka
Jean Greyová
Skutečné jméno: Jean Grey-Summers
Známá jako: Redd, Ms. Psyche, Jeannie, Marvel Girl,
Identita: Veřejně známá
Povolání: hostitelka Phoenixovy moci, dříve dobrodruh, učitelka, ředitelka školy, studentka, modelka
Občanství: U.S.A
Místo narození: Annandale-on-Hudson, New York
Známí Příbuzní

John Grey (otec)
Elsině Grey (matka)
Sara Grey-Baily (sestra, mrtvá)
Gailyn Baily (neteř, mrtvá)
John Baily (synovec,mrtvý)
Scott Summers- Cyclop (manžel)
Madelyna Prior (klon, mrtvá)
Nathan Christopher Summers (nevlastní syn)
Rachel Summers - Marvel Girl (dcera z alternativní reality)
Dark Mother (údajná příbuzná)
Tým / skupina
Dříve X-men, Twelve, Brides of Set, X-factor/X-terminators
Barva očí: zelená
Barva vlasů: červené
Poprvé se objevila:
X-men # 1 (1963)
Původ
Jean se narodla Dr. John Greyovi a Elanie Greyové. Měla starší sestru Saru Greyovou a žili v Anandale na Hudson v New Yorku, kde Dr. John pracoval jako historický profesor na vysoké škole Barda. Její matka, otec i sestra byli lidé ale Jean byla mutant.
Jeaniny psychické síly se projevily ve věku deseti let, byly předčasně vyvolané, když se její nejlepší přítelkyně, Annie Richardsonová, zabila v autě. Když viděla Annie ležet mrtvou, instinktivně se s ní chtěla spojit myslí ale trauma, které prožila před smrtí ji skoro zabilo také. Jean upadla do kómatu.
Tři roky hledali její rodiče kvalifikovaného specialistu aby dostal Jean ven z jejího katatonického stavu ale jediný, profesor Charles Xavier byl schopný jí pomoci. Xavier si uvědomil, že Jeanina mladá mysl si nedokázala poradit s jejími schopnostmi telepatie a proto se rozhodl mentálně jí schopnosti zablokovat, a dovolit jim tak přirozený vývoj. Jean dál žila se svými rodiči dokud se nestala dospívající, měla hodně sezení a tréninků s Xavierem. Ve třinácti letech se jí vyvinula schopnost telekineze.
Když se stala dospívající opustila své rodiče a začala chodit do Xavierovy školy pro ''zvláštně nadanou mládež'' a stala se první ženou v týmu x-menů.
Schopnosti
Jean Greyová je klasifikovaná jako omega-mutant a fyzický avatar síly Phoenix. Jean Greyová má psychické dary telekineze a telepatie. Její telepatie jí umožňuje číst myšlenky jiných, projekcí svých myšlenek do myslí jiných ovlivní jejich rozhodování, a může také falšovat nebo měnit vzpomínky. Jean je také jeden z mála telepatů schopných komunikovat se zvířaty (většinou jen se zvířaty s vysokou inteligencí jako delfíni, psi a havrani). S jejími schopnostmi se ale vyvíjela i její temná strana Phoenixe. Phoenix je jeden z nejsilnějších telepatů na Zemi, může se rovnat i s mocí Xavierouvou. tím že Phoenix zaostří svou duševní energii do konkrétního cíle může vyslat zničující silové vlny.
Když se projeví síla Phenix je Jean vždy obklopena plameny a její energie na sebe vezme formu ptáka ohně.
Později jak Jean zjistila nebyla jen fyzické ztělesnění Phoenixovy síly, ale ona byla ''Bílý Phoenix koruny'' a jako takový, měla sílu používat bezlimitní množství forem energie meze jí tvoří pouze její fantazie, může řídit a opravovat celé časové osy, cestovat do ostatních dimenzí a historických období tím, že vytvoří portál mezi realitami. Jean se může vzkřísit i po smrti. Někdy se vzkřísí okamžitě, jindy zůstane na prodloužené období v bílé horké místnosti a dovolí Phoenixovi dělat jeho práci (ovlivňovat časové osy, opravovat reality). Ona se může vzkřísit později do nového těla z vejce Phoenixe.

Jean Greyová
Powergrind
1
2
3
4
5
6
7
Inteligence
*
*
*
*
*
*
Výdrž
*
*
*
*
*
Rychlost
*
*
*
*
*
Odolnost
*
*
*
*
*
*
Projekce energie
*
*
*
*
*
*
*
Bojové schopnosti
*
*
*
*
*
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama