X-men - Profesor X

18. prosince 2009 v 16:56 | Katka
Profesor X
Skutečné jméno: Charles Francis Xavier
Známý jako: Doctor X, Profesor Xavier, dříve Prisoner M 13
Identita: Veřejně známá
Povolání: murantní právní aktivista, odborník v genetice, učitel, dříve dobrodruh, voják
Občanství: U. S. A.
Místo narození: New York City, New York
Známí Příbuzní


Profesor X
Brian Xaver ( otec, mrtvý)
Sharon Xaver ( matka, mrtvá)
Cassandra Nova (sestra)
Kurt Marko (nevlastní otec, mrtvý)
Cain Marko (Juggernaut, nevlastní bratr)
Lilandra (Ex manželka)
David Charles Haller - ( Legion, syn, mrtvý)
Tým
X-men (zakladatel), dříve Illuminati, Cadre K (zakladatel), the Twelve, Starjamers, New mutants (zakladatel), U. S. Army
Vzdělání
Ph. Ds v genetice, biofyzice, psychologii a antropologii, a M.D v psychiatrii
Barva očí: Modrá
Barva vlasů: Holohlavý ( blond v dětství)
Výška: 1,82 m
Váha: 86,18 kg
Poprvé se objevil v X-men #1 (1963)
Schopnosti
Peofesor X je mutant, který vlastní obrovskou psionickou sílu, je pravděpodobně nejsilnější telepat na Zemi. Umí číst myšlenky a promítnout své vlastní do myslí jiných v okruhu přibližně 402,34 kilometrů (250 mil). Při extrémním úsilí může tento okruh velmi rozšířit. Profesor X též může psionicky manipulovat s myslí jiných například se udělá patrně neviditelný a promítne iluzi. Umí také navodit mentální a/nebo fyzickou paralýzu, smazat jednotlivé vzpomínky nebo dokonce způsobit úplnou amnézii. Na krátkou vzdálenost může Profesor X manipulovat s téměř jakýmkoliv množstvím myslí, pokud jde o stejné jednoduché činy. Nicméně může kompletně ovládnout ovládnout mysli jiných bytostí jednotlivě, a jen když je fyzicky blízko.
Nadto Profesor X umí promítnou mentální blok psionické energie který mu umožní omráčit mysli jiných bytostí do bezvědomí. Tento blok jen používá sílu na jiné vědomí : nezpůsobí fyzické poškození. Profesor X umí také tušit přítomnost jiných superlidských mutantů uvnitř malého okruhu z sebou uvědomnělých zřetelných mentálních záření vydávaných takovými bytostmi. Za účelem odhalení přítomnosti mutantských bytostí tohoto okruhu musí musí zesílit svou shopnost, často to dělá použitím prvního Cerebro a následně Cerebra, zařízení která jsou citlivá na onu část elektromagnetického spektra, které ovládá mentální pásmo dlouhých vln.
Profesor X umí promítnout svou astrální formu , obal své životní essence v abstraktním rozměru shodném s naší vlastní známé jako astrální rozměr. Tam umí použít svou chopnost vytvořit ektoplazmické předměty. Nemůže provozovat dalekonosnou astrální projekci od své fyzické roviny.
Profesor X je vedoucí autorita genetiky, mutace a psionyckách schopností, a má značnou odbornou znalost jiných věd o životě. Také má velký talent ve vymýšlení vybavení ke zvýšení psionických schopností.
Původ
Charles Francis Xavier byl narozen jako syn atomového výzkumníka Briana a jeho ženy, Sharon. Následuje nehoda a smrt manžela, Shanon si vzala Brianova kolegu, Kurta Marca. Cain, Kurtův syn z předešlého manželství, přišel žít do Xavierova sídla brzy poté. Krutý a zlomyslný chlapec, byl surový ke svému novému nevlastnímu bratrovi. Jako trest svým otcem ho potají tloukl -a mladý Charles přímo cítil sourozencovu bolest díky objevení svých mutantních schopností. Následuje smrt jeho matky, a požár v rodinném domě vzal život Kurtovi, opuštění nevlastní bratři osaměli.
Po čase promoval na vysoké škole, Charles byl kompletně holohlavý jako vedlejší následek jeho mutantní síly. Nastoupil na Bard College v New Yorku v šestnácti letech a během dvou let záskal svůj bakalářský titul v biologii. Byl přijat do promovacího studijního programu v Anglické prestižní Oxfordské univerzitě, kde získal tituly v genetice a biofyzice. Tam se Charles potkal a propadl lásce s mladou skotkou jménem Moira Kinros. Svými vášnivými diskuzemi o předmětu genetické mutace dali průchod románu, plánovali svadbu. Jejich jediná překážka byl Moiřin bývalý přítel, Joe Mctaggert, svobodník královské pěchoty a rváč, právě jako Cain. V Joeových očích byl Charles intelektuální budiškničemu, tak Charlese odvedl k armádě.
Charles se rachle stal něco jako legenda v zóně hledání a zachraňování díky svým mutantním schopnostem. Byl přidělen ke stejné jednotce jako jeho nevlastní bratr , Charles byl přítomný když byl Cain opuštěn na bitevním poli na misi v Asii. Následně v naději přesvědčit ho aby se vrátil ke své jednotce, byl Charles svědkem Cainova objevu mystického rubínu z Cuttoracku a jeho transformaci na superlidského Juggernauta. Charles unikl následnému závalu, mylně se domnívající, že je Cain mrtvý.
Později byl Charles zdrcen, když Moira bez vysvětlení zrušila jejich svazek. Odešel od armády a začal cestovat po světě. V Káhiře v Egyptě, se setkal s Amahlem Faroukem mutantem schopným vzít jiné do temnoty v sobě. Tohle utkání vedlo Charlese k rozhodnutí zasvětit svůj život ochranou lidstva před zlými mutanty a zachraňovat nevinné mutanty před lidským útlakem.
Charles dále cestoval do Izraele, kde se zamiloval do izraelské diplomatky Gabrielle Haller . Též se sbratřil s kolegou tulákem Erikem Magnusem Lansherem, kolegou mutantem, který se stane jeho největším nepřítelem: Magnetem samozvaným mistrem magnetizmu. Zatímco Charles optimisticky věřil, že lidé a mutanti by mohli současně existovat, Židovský Magneto předvídal mutanty jako novou menšinu budoucího pronásledování kvůli své odlišnosti. Společně zabránili zlému Baronu Von Struckerovi vypustit svou teroristickou skupinu Hydra do nic netušícího světa. Magneto odešel se Struckrovým zlatem, Charles nevěděl, že je Haller těhotná a má s ním syna, Davida.
Cestou do Spojených Států se v Himalájích setkal s mimozemským průskumníkem Luciferem. Zamezil interferenci své rasy plánované invazi na Zem. Lucifer shodil masiv kamenných bloků na Charlese, zmrzačil mu jeho nohy. V beznaději, Charles volal ven svou schopností a dotkl se mysli mladé mutantky Tessy, která operovala jako žoldák, v sousedních horách. Tessa mu přišla pomoci a Charles byl přepraven vzdušnou cestou do bezpečí. Během své rekonvalescence v Indické nemocnici se Charles setkal s Amélií Voght, ošetřovatelkou, do které se zamiloval a obnovil svou vůli do života.
Charles pokračoval na promovací práci na Columbia University v New Yorku, a poté přijal Ph.D v antropologii, strávil několik let v Londýně vydělával si jako M.D. psychiatrie. Tady Charles obnovil přátelství s Moirou, která si vzala Joea McTaggerta a byla teď slavná genetička. Dvojice začala diskutovat o nápadu založení školy pro muanty.
Charles se vrátil do Ameriky ke studiu mutace, pracoval vedle doktora Carla Lykoshe mutanta, který se jednoho dne stane bytostí jménem Sauron. Během tohoto času, Profesor John Grey, přítel Charlese z Bard College přivedl svou malou dceru Jean Charlesovi pro pomoc. Jean byla traumatizovaná když telepaticky zažila smrt přítelkyně. Charles pomáhal při jejím zotavení a následně s ní trénoval použití jejich mentálních schopností. Charles se později setkal s Fredem Ducanem, agentem F.B.I. vyšetřujícím rostoucího počtu mutantů. Charles řekl Ducanovi o svém plánu umístění mladých mutantů a zapsal je do školy. Použli své dědičné Sídlo jako tréninkovou základnu pro používání jejich schopností ku prospěchu lidstva. Amélie zůstala s Charlesem dokud se mladý mutant Scott Summers nepřidal do školy. Ona odešla bojícíse eskalace genetické války ras mezi Charlesem a Magnetem. Během následujících měsíců, Charles použil vyhledávač mutantů počítač Cerebro k sheomáždění své originální skupiny mutantů: Cyclopse, Icemana, Angela, Beasta a Jean, která si dla jméno Marvel Girl. Přezdíval své studenty "X-meni", protože každý měl "extra" schopnos, kterou normální lidé postrádají. ...
...Roky později, kde jeho první studenti byli chyceni vnímajícím živoucím ostrovem Krakoa, Charles rekrutoval Banshee, Colosuse, Nightcrawlera, Storm, Sunfira a Wolverina jako nový tým na jejich záchranu. Potom byl Cyclops jediný původní člen, který zůstal a pomohl Charlesovi trénovat nové rekruty. Dlouho před tím začaly Charlesovi zážitky psychických nočních můr z mimozemského světa. Tyto obrazy byly poslány Lilandrou, princeznou intergalaktické Shi´arské říše, která hledala pomoc k porážce svého šíleného bratra D´kena. V průběhu následovného boje, se Charles a Lilandra zamilují, a nějaý čas žije na Chandilaru, Shi´arském trůním světě, jako její manžel. Charles a Lilandra strávili společně hodně času na Zemi před její korunovací a během té doby X-meni bojovali s Magnetem v Antarktidě. Po boji se většina týmu dostala do skryté džungle, v ledové pustině známé jako Savange Land. Phoenix a Beast se vrátili do Westchesteru, domnívající se že zbytek týmu zemřel. Zničený žalem, Charles doprovázel Lilandru do Shi´arského koruního světa na její korunovaci. Když se dozvěděl, že X-meni jsou skutečně na živu vrátil se na Zem.
Po nějaké době, byla Lilandra postavena před převrat své sestry Deathbird a hmyzího mimozemšťana rčasy Brood. X-meni a vesmírní piráti Starjamers je pomohli porazit, ale Charles byl infikován Broodským vejcem, které se nakonec vylíhlo a přeměnilo ho na novou broodskou královnu. Když Charles zkoušel proniknout štěpem byl poslán do kómatu, později se vzbudil a zjistil, že x-meni měli být chyceni Broody a drženi ve vesmíru. Bojící se, že jeho studenti zemřou, a pod podvědomými příkazy larválního Brooda uvnitř sebe, Charles shromáždil novou skupinu superlidských mutantů, které pojmenoval New Mutants. Následně se x-meni vrací, a královna se vylíhla a přeměnila Charlese na Brooda. Ačkoli jeho tělo bylo zničeno, s pomocí x-menů byl Charles schopný udržet mentální kontrolu nad broodskou královnou dost dlouho než mu starjamerský doktor Sikorsky naklonoval nové tělo bez handicapu. Nějakou dobu Charles nemohl znova chodit kvůli psychosomatickému problému způsobený dlouhodobým ochrnutím.
...Po nějaké době Charlesovo klonové tělo začalo chátrat, a on byl přinucen opustit Zemi s Lilandrou a Starjamers léčit se. Nechal školu pod dozorem zdánlivě reformovanému Magnetovi. Po společném boji Lilandra znovu získala své právoplatné místo na Shi´arském trůně. Po prodlouženém pobytu ve vesmíru se Charles vrátil na Zem a oba první i druhý tým x-menů znovu sestavil pod svým vedením v boji proti starému nepříteli Faroukovi, nyní si říkal Shadow King. Charlesova páteř byla zlomená v následovném boji odešel zmrzačený a omezený na kolečkové křeslo jako kdysi.
...Charlesovo další významnější utkání přišlo, když Magneto zahájil osudný elektromagnetický puls uvnitř Zemské atmosféry. Charles a jeho x-meni bojovali na Magnetově orbitální základně a v nadcházejícím boji Magneto zlomyslně napadl Wolverina, násilně vytáhl kov, který měl spojený se svou kostrou ve svém těle. Nevidíc žádnou alternativu, Charles použil svou mentální schopnost a uzavřel Magnetovo vědomí mysli. Během tohoto zoufalého aktu, zlá část Magnetovy duše se implantovala do Charlesovy mysli. Tento zlý aspekt se spojil s temnou částí Charlesovy duše, získal vnímání jako mocná psionická bytost známá jako Onsylaught.
....Charles se znovu vrátil k vedení x-menů, ale byl chycen Magnetem jenž hromadil armádu na ostrově národů Genosha v přípravě na totální válku proti lidstvu. X-meni zachránili svého zakladatele a Magneto byl sám zmrzačen Wolverinem. Brzo potom, byla Genoshanská populace vyhlazena gigantickým lovcem mutantů robotickým Sentinelem poslaným Charlesovým zlovolným genetickým dvojčetem sestrou, Cassandrou Novou. Charles se shledal bezmocným proti své sestře potom si s ním prohodila tělo, chycením jeho mysli do
své vlastní umírající. V Charlesově těle, Nova zveřejnila že je mutant a pak opustila Zemi s Lilandrou, kterou přesvědčila aby nařídila Shia´rským superhrdinům Imperial Guard, zničení všech pozemských mutantů. Po nerovném boji s x-meny byl Novin podvod odhalen Jean Grey pohltila Charlesovo vědomí do své vlastní mysli, a pak použila navý vyhledávací počítač Cerebru aby skryla jeho kusy v mysli každého mutanta na Zemi. Když Nova šla použít Cerebru k zabití všech pozemských mutantů, nevědomně reformovala Charlesovo vědomí a on ji vytlačil ze svého těla. Jakmile byla Nova poražena, Xorn, nejnovější člen x-menů, zhojil Charlesovo tělo....
Powergrind
1
2
3
4
5
6
7
Inteligence
*
*
*
*
*
Výdrž
*
*
Rychlost
*
*
Odolnost
*
*
Projekce
energie
*
*
*
*
*
*
Projekce energie
*
*
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama