X-men - Rogue

18. prosince 2009 v 17:05 | Katka
Rogue
Skutečné jméno: Anna Marie (celé jméno neodhaleno)
Známá jako: Anna Raven, Doktor Kellog, Mutate # 9602, Irene Alder, Miss Smith
Identita: Tajná
Povolání: dobrodruh, dříve mechanik, servírka, teroristka
Občanství: U.S.A.
Místo narození: Coldecott County, Mississipi
Známí Příbuzní

Owen (otec)
Priscila (matka)
Carrie (teta)
Rawen Darkhölme (Mystique, pěstounská matka)
Irene Alder (Destini, pěstounská matka)
Kurt Wagner (Nightcrawler, pšstounský bratr)
Graydon Creed (nevlastní bratr, mrtvý)
Tým
X-men, dříve X-treme X-men, Brotherhood of evil mutants, X.S.E.
Vzdělání: Xaverova škola pro nadanou mládež
Barva očí: zelená
Barva vlasů: hnědá s bílým pruhem
Výška: 1,7 m
Váha: 54,4 kg
Poprvé se objevila v :
Avengers Annual # 10 (1981)
Schopnosti
Rogue je mutant jenž dříve ovládal schopnost vstřebávat vzpomínky, schopnosti, osobnost a vnější fyzické charakteristiky jiních bytostí přes kontak kůží. Tento přenos trval po 60 minut od kontaktu, s prodloužením kontaktu vyplývá možnost stálé absorbce. Není určen žádný limit kolik si může Rogue najednou vštípit bytostí.
Při absorbci jiních vzpomínek, Rogue také získává sdružené emocionální odezvy. Rogue byla typicky schopná takové emoce kontrolovat, avšak absorbce psychiky (duše) silnější než její vlastní končí nahrazením Roguiny psychické bytosti.
Po nastálo absorbované maci Ms. Marvela, Rogue ovládla další splynutí fyziologie mutanta lidského mimozemšťana Kree, které jí zvýšilo stupeň odolnosti proti jrdům a prakticky nezničitelné tělo. Rogue též ovládla Ms. Marvelovy nadpřirozené reflexy a duševní " sedmý smysl", který jí umožňuje podvědomně předvídat oponentovy kroky. Zatímco Rogue ovládla Ms. Marvelovu psychiku, její "druhé" vědomí ji udělalo odolnou proti telepatickému průzkomu, dokonce před většinou mocnějších čtenářů myslí. Též získala Ms. Marvelovu neuvěřitelnou sílu a nadzvukové létání.
Po absorbci schopnosti mimozemšťana Skrulla, Rogue začala samovolně reaktivova dříve získané schopnosti. Nedávno Rogue musela pravděpodobně nastálo absorbovat Sunfireho ohnivé schopnosti.
Původ
Po tragedii, která potkala její rodiče žila malá Anna Marie u své tety, po útěku zdomu ji našly Mystique a Destiny (Irene Adler), na které rogue pohlížela jako na své náhradní rodiče. Roguina schopnost se poprvé projevila v jejím ranném dospívání, když políbila Codyho Robbinse. Její mysl se naplnila jeho vzpomínkami, a on padl do stálého komatu. Nakonec pochopila, že nikdy nebude moct bezpečně žít mezi normálními lidmi. Rogue se začala účastnitse svou pšstounskou matkouna kriminálních zločinech a přidala se k Mystičině teroristickému Brotherhoodu of Evil Mutants, na své první mise se nezkušená Rogue střetla s Ms.Marvelem (Carol Danvers) a trvale absorbovala hrdinovy vzpomínka a schopnosti včetně super síly a létání.
Rozrušená nad svým nedostatkem kontroly schopností se Rogue obrátila na své nepřátele x-meny. Přesvědčený její upřímností ji Xaver přijal do týmu. Nicméně, tým ji nepřijal až Rogue riskovala svůj život při ochraně Wolverinovy snoubenky Mariko Yoshidy, tak si začala získávat týmovu důvěru.

Rogue
Powergrind
1
2
3
4
5
6
7
Inteligence
*
*
*
*
*
*
*
Výdrž
*
*
*
*
*
*
*
Rychlost
*
*
*
*
*
*
*
Odolnost
*
*
*
*
*
*
*
Projekce
energie
*
*
*
*
*
*
*
Bojové schopnosti
*
*
*
*
*
*
*
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama