X-men - Shadowcat

18. prosince 2009 v 17:07 | Katka
Shadowcat
Skutečné jméno: Katherine "Kitty" Pryde
Známá jako: Shadowcat, Cat, Jitřen, dříve Ariel, Sprite
Identita: Tajná
Povolání: dobrodruh, učitelka, dříve student, barmanka, S.H.I.E.L.D. agent
Občanství: U.S.A
Místo narození: Deerfield, Illinois
Známí Příbuzní

Carmen Pryde (otec,mrtvý)
Theresa "Terri" Pryde (matka)
Samuel Prydeman (děda,mrtvý)
Chava Rasomoff (prateta,mrtvá)
Tým / skupina
X-men, dříve Excalibur, S.H.I.E.L.D., New Mutants
Vzdělání: univerzita
Barva očí: hnědé
Barva vlasů: hnědé
Poprvé se objevila:
(as Kitty Pryde) X-men # 129 (1980)
(as Sprite) X-men #139 (1980)
(as Ariel) X-men #171 (1983)
(as Shadowcat) Kitty Pryde and Wolverine #5 (1985)
Kitty, mutant se má schopností fázování; může procházet pevnými oběkty, nebo dovolí oběktům (nebo lidem) projít ní. Má také Iq génia, je expert s počítači, tance a bojových umění.V třinácti, byla Kitty nejmladší osoba která se spojila s X-meny.
Původ
Katherine ''Kitty'' Pryde se narodila v Deerfieldu, Illinois, Carmen a Therese Prýdovým. Její dědeček Samuel Prydeman byl Žid, byl držen v koncentračním táboře během 2.svěové války. Samuel byl zachráněn armádou spojených států na konci druhé světové války v Evropě 1945. Brzy se přestěhoval do USA.
V třinácti letech začala Kitty trpět intenzivními opakujícími se bolestmi hlavy, brzy následovány vzniku jejích mutantských schopností-schopnost ''fázování' (schopnost procházet pevnými předměty)
Krátce po tom byla Kitty oslovena Charlesem Xavierem a Hellfire klubem bílé královny, Emma Frostová. Pojala k Bílé královně antipatii na první setkání a tak se přidala ke Xavierovi. Když Emma unesla Xaviera a X-meny, Kitty pomohla v boji o jejich osvobození. Spojila se s X-meny a stala se tak nejmladším členem. Od prvního setkání se v ní rostla zamilovanost do Clossuse.
Jedním z jejich nových dobrodrůžstích s X-meny byl její únos non-humanoidem. Během tohoto dobrodružství ve vesmírném prostoru, byla Kitty zachráněna malým drakem, kterého pojmenovala Lockeed, stal se jejím častým společníkem. Po návratu na Zemi spolu začali Kitty a Coloss romantický vztah.
Schopnosti
Shadowcat má schopnost fázování neboli procházení pevnou hmotou tím, že projde svými atomy mezi atomy oběktu přez který se pohybuje. Ve sfázované podobě je nezranitelná fyzickými útoky. Hustota některých materiálů se ukázala zhoubná pro její fázování, když se pokusí projít působí na ni zmatením. Jijí schopnosti fázování dokáže také narušit elektronické zařízení když jím projde. Nejdřív dokázala rozfázovat jenom sebe a své oblečení ale brzy se naučila fázovat ostatní lidi a oběkty s sebou.

Shadowcat
Powergrind
1
2
3
4
5
6
7
Inteligence
*
*
*
Výdrž
*
Rychlost
*
Odolnost
*
Projekce energie
*
*
Bojové schopnosti
*
*
*
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama