Podrobnosti knih Vampire Diaries

4. března 2010 v 8:50 | Katka |  Vampire Diaries
Awakening
Série vypráví příběh o Eleně Gilbertové, krásné a populární vysokoškolačce z malého městečka Fell's Church ve Virginii. Školní rok začíná. Elena začne usilovat o nového tajemného cizince, Stefena Salvatorea. Stefanův odpor se setkává s Eleniným odhodláním a ona nakonec odhalí jeho tajemství: Stefan je upír. Oba se do sebe zamilují, ale ve městě začnou podivné útoky a měšťané dávají vinu právě Stefanovi. Mezitím temný a svůdný cizinec začne sledovat Elenu. Ta se dozví, že ten cizinec je Stefanův starší bratr Damon. A dozví se o Katherině.

Struggle
V druhé knize se Damon pokouší vyhrát Eleninu náklonnost. Mezitím Stefan bojuje o přežití, později zmizí a hlavním podezřelým se stává Damon, neboť se posledně dostali do rozepře. Elena a její přátelé najdou Stefana, ale jeho život visí na vlásku. Elena ho zachrání tím, že mu dá napít své vlastní krve. Elena dá napít svoji krve i Damonovi, byť neochotně, pořád existuje vazba mezi bratry, kterou vytvořila Katherine před stoletími. Jedné noci, když Elena čeká na Stefana, cítí uvnitř, že se něco děje. Nasedne do auta a ujíždí, ale při zběsilé jízdě její auto vyjede ze silnice přímo do řeky a ona se topí. Kniha končí zjevením: Z Eleny se stane upír po její smrti.
Fury
Třetí kniha se zabývá Eleniným novým životem - životem upíra, i jejím vnitřním zmatkem v rozhodnutí se mezi bratry. Stefan, Elena, Damon a jejich přátelé hledají zdroj temné síly, která město postihla. Konečně vyjde najevo, že za tím byla Katherine, která zinscenovala vlastní smrt a nyní se chce pomstít. Má v plánu zabít Elenu a bratry Salvatory, zároveň taky spolu s nimi i celé město hodit do povětří. Elena je však zachrání, ale sama přitom i s Katherinou zemřou.
Dark Reunion
Kniha začíná šest měsíců po Elenině smrti. Kniha je především z Bonnieina pohledu. Na Meredithiných narozeninách vyvolávají Bonnie a Meredith spolu s dalšími třemi dívkami Elenina ducha. Elena je varuje, že ve městě je zlo, a že jsou všichni v nebezpečí. Řekne jim, že je potřeba přivolat někoho, ale je přerušena zlým duchem, ještě před zmizením dívkám Elena poručí, ať utečou. Než se všechny dívky dostanou z domu, jedna dívka je shozena z druhého patra a zemře. Další dívka se zblázní po té události. S Mattovou pomocí, Bonnie a Meredith přivolají kouzlem Stefana, který dorazí do města i s Damonem. Pětice pak hledá ve městě zdroj zla, kterým se ukáže být nakonec Klaus, upír, který stvořil Katherine. Na konec po bitvě, je Stefan na pokraji smrti, Bonnie prosí Elenu o pomoc. Elenin duch přichází s vojskem duchů vojáků z občanské války, kteří sebou Klause vezmou do světa duchů. Elenin duch vyléčí Stefana a zbytek zraněných přátel, předtím než zmizí. A záblesku oslňujícího světla, se objeví Elena, vzkříšená ve své předchozí lidské podobě.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama