Catherine Anderson

11. února 2011 v 20:30 | Katka |  Čtenářský deník
Catherine Anderson
Narodila se v roce 1947 v USA. Její nejstarší vzpomínky jsou spojeny se zvuky psacího stroje, na němž její maminka psala své příběhy. Po vzoru své matky (Catherine sama tvrdí, že psaní má zkrátka v genech:-)) začala Catherine už v útlém dětství psát své vlastní povídky. Zpočátku si však nevěřila, že by mohla být spisovatelkou z povolání, a tak během svých studií a i krátce poté pomáhala svému manželu Sidovi s účetními knihami. Jenže po čase Catherine zjistila, že čísla nejsou smyslem jejího života, a tak sebrala odvahu a pustila se za nemalé podpory své matky a manžela do psaní. Její první publikovaná kniha byla samozřejmě romance.

Tvorba Catherine čítá k dnešnímu dni více jak 25 románů, ať již historických, či ze současnosti. Hrdinové v jejích knihách se většinou vyrovnávají s nějakým tím handicapem (fyzickým či psychickým) a rovněž Catherine do svých knih často zakomponovává osudy zvířecích hrdinů. Romantic Times Magazine její romány charakterizoval jako dojemné, srdcehřejivé a oslavující ideál dokonalé lásky v nedokonalém světě. Její pozdější tvorba se zařadila mezi bestsellery a byla často nominována na různá ocenění v oblasti romantické literatury.
Catherine žije se svým manželem v Oregonu, kde vlastní 160 akrů půdy. Mají dva dospělé syny a společnost jim dělají jejich tři psi.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama