Letopisy Narnie 6- Čarodějův synovec - čtenářský deník

16. února 2011 v 18:05 | Katka |  Čtenářský deník
Chlapec jménem Digory se právě přistěhoval do Londýna. Jeho matka stůně a stará se o ni jeho strýc s tetou. Strýc je však podivín a Digory se ho bojí. Je nešťasten. Potká však Polly. Svou sousedku a té se svěří. Hrají si spolu na půdě, když Polly zjistí, že by se mohli dostat jakýmsi půdním tunelem do jednoho opuštěného domu (domy jsou řadové) a hrát si tam. Neodhadnou však vzdálenost a vpadnou přímo do pracovny strýce Andrewa. Ten je zamkne a rozhodne se je využít pro své plány. Daruje totiž Polly jakýsi žlutý prsten. Ta si ho nasadí a zmizí. Strýc Digorymu vysvětlí, že Polly zřejmě zmizela do jiného světa a zpět jí přivede pouze zelený prsten. Digory si tedy vezme dva zelené prsteny a vydá se za Polly. Ocitá se v lese mezi světy. Je to les plný maličkých jezírek, každé vede do jiného světa. Rozhodnou se spolu některé z nich prozkoumat. V prvním světě však potkají zlou královnu.

Ta vybila celý svůj svět a chce další. Je to totiž mocná čarodejnice. Digory a Polly se snaží zmizet, jenže královna se jich chytne a přenese se s nimi. Digory a Polly se vrátí do svého světa a královna s nimi. Nadělá spoustu neplech, ale dětem se pak podaří dostat ji zpátky do Lesa. Skočí s ní, strýcem Andrewem, drožkářem a jeho koněm Jahodou, kteří se bohužel připletly do neznámého světa. Je to velmi mladý svět a teprve vzniká. Netvoří ho nikdo jiný než Aslan. Ohromný mluvící lev. Královna vycítí ohromnou moc tohoto světa i lva samotného a prchne do hor. Lev stvoří další zvířata. Některá mluví. I Aslan však vycítí moc královny a její zlobu. Řekne Digorymu, že jeho vinou se sem dostala, a tak mu musí obstarat kouzelné jablko, z kterého vyroste kouzelný strom. Ten pak jde chránit Narnii (nový svět) před královnou po několik století. Digory přijme. Údolí, do kterého se má vydat, je ale daleko. Aslan teda zazpívá a Jahodovy narosou křídla. Přejmenuje Jahodu na Peruťe. I on mluví. Odletí s dětmi pro jablko. Po cestě se děti opět potkají s královnou. Ta se je snaží přesvědčit, ať jablko snědí. Digory však odolá. Vrátí se, a Aslan mu na oplátku dá jiné jablko - pro jeho matku. Poté kočímu přičaruje jeho manželku a udělá z nich krále a královnu. První v Narnii. Digory, Polly a strýc A. se pak musí vrátit do svého světa. Zde zakopou prsteny, vyléčí Digoryho matku a ohryzek jablka zasadí. Žijí spokojený život. Jednoho dne v Londýně řádí vychřice a strom vyvrátí. Digory pak z jeho dřeva udělá skříň...
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 123456 123456 | 3. června 2013 v 20:13 | Reagovat

Díky

2 LatonyaHooLa LatonyaHooLa | E-mail | 24. března 2018 v 12:42 | Reagovat

Tato zpráva je zde zveřejněna pomocí programu XRumer + XEvil 4.0
XEvil 4.0 je revoluční aplikace, která může obejít téměř veškerou ochranu proti botnetu.
Captcha Rozpoznávání Google (ReCaptcha-1, ReCaptcha-2), Facebook, Yandex, VKontakte, Captcha Com a více než 8,4 milionu dalších typů!

Četl jste to - to znamená, že to funguje! ;)
Podrobnosti na oficiálních stránkách XEvil.Net, je bezplatná demo verze.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama