Letopisy Narnie 7- Poslední bitva - čtenářský deník

16. února 2011 v 18:06 | Katka |  Čtenářský deník
Poslední z fantasy trilogie od C.S.Lewise zakončuje celou ságu.
POSLEDNÍ BITVA JE NEJVĚTŠÍ ZE VŠECH BITEV.
V posledních dnech své existence Narnie prožívá nejtěžší boj - nikoli proti útočníku zvenčí, ale proti nepříteli z vlastních řad. V zemi se rozmáhají lži a faleš a pouze král spolu s hrstkou oddaných může zabránit zničení všeho, co je jim tak drahé v krásné a tajuplné zemi Narnii.

V Narnii objeví opičák Vytáčka lví kůži a přesvědčí svého naivního kamaráda oslíka Zmatlíka, aby si ji na sebe dal a že bude představovat Aslana. Díky tomu budou vykonávat samé dobro. Protože Zmatlík není nejchytřejší, nechá se lehce přesvědčit a začne poslouchat Vytáčku, jak mu "radí". Protože většina zvířat v Narnii nikdy Aslana neviděla, domnívá se, že skutečně přišel pravý Aslan. Vytáčka přes Zmatlíka nařídí, aby všichni začali dělat hodně špatné věci, jako například aby vykáceli les plný dryád. Vytáčka nenechá veverkám žádné oříšky, vše chce jenom pro sebe, a všichni jej poslouchají úplně na slovo, protože se bojí hněvu Aslana. Avšak král Tirian se od moudrého kentaura dozví, že to všechno musí být podvod, protože hvězdy, které nikdy nelžou, žádný příchod Aslana nepředpovídají, naopak ukazují samé příšerné věci.
Spolu s kentaurem a jednorožcem se tedy vydávají k místu, kde by měl Aslan být, avšak protože rozhlásí, že to všechno je lež, jsou zajati kalormenskými vojáky, kteří mezitím přišli. Ale najednou se v Narnii zase objevuje Eustace s Jill, kteří Kiriana osvobodí, podaří se jim dokonce osvobodit Zmatlíka, kterého hodlají ukázat všem Narnianům, aby jim otevřeli oči, že sloužili špatnému Aslanovi. Ale jsou zase zrazeni, protože sám Vytáčka řekne, že v lesích se toulá osel převlečený za lva, tím jejich naděje končí. Když ještě zjistí, že hrad Cair Paravel byl dobyt Kalormen, rozhodnou se rychle pobít vojáky u Vytáčky, avšak posily z Cair Paravelu dorazí příliš brzy a Jill, Eustace i Tirian jsou zatlačeni do stáje, kde se schovával Zmatlík. Ale neobjeví se ve tmavé stáji, ale u Aslana. Ten následně zničí Narnii a společně se přesunou do Aslanovy země.
Od Aslana se dozví, že jejich vlak měl ve skutečném světě nehodu, při níž zemřeli jak Eustace a Jill, tak i Petr, Lucie i Edmund. V Aslanově zemi nastane dělení, některá zvířata, která nebyla oddaná, ztratí dar umění mluvit. V této zemi se potkávají se všemi dávno zesnulými lidmi i zvířaty jako Petr, Edmund i Lucie, potkají krále Kaspiana, Aravia, koně Brí, prince Riliana, fauna Tumnuse a mnoho dalších. V Aslanově zemi budou žít všichni navěky.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Lawiane Lawiane | Web | 20. února 2011 v 18:22 | Reagovat

Když jsem to četla poprvé, nezůstalo mi oko suché :D Dle mého názoru, je to nejlepší díl, mám ho hrozně ráda, dává celé sérii takový vyšší smysl a trochu jiný nádech.

2 barbora barbora | 24. července 2012 v 9:39 | Reagovat

jsou to nejužasnější knihy jaké jsem kdy četla

3 LatonyaHooLa LatonyaHooLa | E-mail | 24. března 2018 v 18:26 | Reagovat

Tato zpráva je zde zveřejněna pomocí programu XRumer + XEvil 4.0
XEvil 4.0 je revoluční aplikace, která může obejít téměř veškerou ochranu proti botnetu.
Captcha Rozpoznávání Google (ReCaptcha-1, ReCaptcha-2), Facebook, Yandex, VKontakte, Captcha Com a více než 8,4 milionu dalších typů!

Četl jste to - to znamená, že to funguje! ;)
Podrobnosti na oficiálních stránkách XEvil.Net, je bezplatná demo verze.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama