Princezna pomsty - čtenářský deník

13. února 2011 v 16:55 | Katka |  Čtenářský deník
Princezna Erin odmalička sledovala, jak její rodnou zemi pustoší Vikingové vedení králem Olafem. Věděla sice, že by se měla především vdát a rodit děti, ale touha po pomstě, byla příliš silná. Příležitost se jí naskytla, ve chvíli, kdy při jedné ze svých toulek nalezla ošklivě zraněného Olafa. Spoutala ho a už se těšila, až otci předá cenného zajatce. Světlovlasý obr se krásné přemožitelce zprvu ochotně podvolil, ale jen proto, aby nabral sílu. Netrvalo dlouho a situace se otočila - náhle byla Erin kořistí zlotřilého Vikinga. Podařilo se jí sice utéct, ale její nenávist vůči Olafovi rostla. Jaké bylo tudíž její překvapení, když jí po návratu otec sdělil, že se ji v zájmu království rozhodl provdat za Olafa. Nic jí nepomohlo vzdor a výhrůžky, králova vůle došla naplnění. Ani po svatbě se Erin odmítala nechat zkrotit, odpírala manželovi poslušnost i svoje tělo.

Když se jí Olaf zeptal, proč tak nenávidí Nory, Erin mu řekla důvod. Protože viděla, jak se její teta kvůli nim zabila a jak její kamarádku Moiru zabili. Aby jí Olaf dokázal, že není takový, jak si myslí, přivedl jí Moiru, která s nimi spokojeně žila. Moira jí řekla, že život není tak strašný, jak si myslí. A díky Moiřině pomoci, Erin dělal vše jak správná paní.
Erin však štvala Mageen, které se všichni báli. Vědělo se totiž, že je milenka Olafa a to Erin štvalo ještě víc. A když Olaf nespal v ložnici, myslela si, že je s Mageen. To ale nebyla pravda, Olaf spal u krbu, protože nedokázal myslet na nic jiného, než na Erin. Proto se rozešel s Mageen.
Jednoho večera byla Erin na útese a pozorovala moře. A ani si nevšimla, že přijel Olaf. Začali si povídat a v tom začala bouřka. Erin odvezl do jeskyně, kde rozdělal oheň a rozložil kůže. Tato noc byla pro Erin druhá, kdy spolu byli jako manželé. Ráno se vrátili na hrad Dubhlain a Erin prožila své nejhezčí dny od sňatku s Olafem. Ale vše se zvrtlo, když Olaf musel opět do bitvy. Bitva trvala dlouho, a když potřebovali pomoc od Zlaté válečnice, Erin, neváhala a šla jim na pomoc. Ale Olafův největší nepřítel Friggid Křivonohý, přichystal na ni past. Přesvědčili ji, že nejsou Dánové a Erin je vedla do bitvy. Erin si však uvědomila, že ji podvedli, když viděla, co způsobila. Bojovala s Olafem, který ji hned poznal. Za trest ji přivázal ke koni a nechal ji, ať za ním běží. Naštěstí ho zadržel druid Mergwin, který mu řekl, že je těhotná. Olaf ji tedy odvezl do Dubhlinu, kde se mu Erin pokoušela vše vysvětlit, ale on jí nevěřil. A opět nastalo období vzájemné nenávisti.
Po nějaké době přijel Olafův bratr Erik, který byl úplně jiný než on. Byl přesný opak Olafa. Erin se s Erikem ihned spřátelila, a když ji Erik poznal, bylo mu divné, proč se k ní tak Olaf choval. Ale nechal to být.
Opět nastala bitva, přo které zemřel bratr a dobrý přítel Erin. A také Olaf byl zachráněn Mergwinem.
Když se vrátili zpět, bylo na Olafovi, oznámit to Erin. Ta truchlila, a když přijel posel se zprávou, že její otec pořádá obřad, prosila Olafa, ať ji pustí. Ten to nejdřív nedovolil, ale pak jí dal nabídku. Jestli mu dokáže, že si ho váží, pustí ji. Byla jediná možnost, jak mu dokázat, že si ho váží a to byl sex.
Ráno Erin odjela za otcem. Když po dlouhé době uviděla rodinu, byla šťastná. Oplakávala bratra i přítele, ale nakonec si ji Olaf předčasně odvezl, jak mu poradil Erik.
Erin začala rodit na útese a měla štěstí, že tam byl Olaf, který ji odvezl. Měla těžký porod, a kdyby nebylo Olaf, asi by to nedokázala. Porodila chlapečka Leitha s blonďatými vlasy a se smaragdovýma očima jako měla Erin.
A opět šťastné chvíle skončily. Friggid unesl Leitha. Erin byla nešťastná a kvůli tomu řekla dost ošklivých věcí. Proto ji Olaf dal do vězení, aby nic neprovedla. Erin z vězení pomohla Mageen, se kterou se spřátelila. Také jí řekla co Friggid chce. Spolu utekly a jely za Friggidchem. Když ho našly, proběhla výměna. Erin za Leitha. Friggid odvezl Erin ana svůj hrad, kam ještě v ten den přijel Olaf, otec Erin, bratři a mnoho vojáků. Vypukl boj a Olaf chtěl jen zabít Friggidcha. Ten Erin přivázal k trámu, který byl na pódiu a zapálil ho. Poté se utkal s Olafem. Olaf ho zabil, ale umíral s úsměvem na tváři. Jeden voják mu řekl kde Erin je a Olaf jí spěchal na pomoc. Zachránil ji a odvezl do borového háje. Tam mu Erin řekla, že ho miluje, on jí řekl to samé, a že jí vždy věřil.
Vrátili se zpět do Dubhlainu, kde se konala velká oslava. Byla tam rodina Erin i Mergwin.
Kniha končí poznámkami autorky. Píše, že dodnes žijí potomci Olafa pod jménem MacAuliffe.
Princezna pomsty

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama