Škola noci: Vyvolená - Čtenářský deník

10. února 2011 v 16:46 | Katka |  Čtenářský deník

Zoeyin příběh se zase rychle rozjede a než se nadála, tak měla na krku dalšího kluka (tedy už 3), kdyby jen kluka, tohle byl profesor. Její přátelství s Afroditou pořád narůstá, ačkoli Zoeiný nejlepší přátelé jí nesnáší. V tomhle díle je již všechno jasné Neferet je zlá mrcha a Afrodita je jen hraje na zlou, ale přitom je i celkem milá. První kapitola začíná nevinně

- Zoey má narozeniny přesně na Vánoce a všichni jí dávají dárečky se zimními motivy - což nesnáší a přetvařuje se, jak je nadšená. Celý den měla napravit její babička, se kterou se měla sejít, ale jejich setkání přetrhne její fanatická matka a Zoey jede naštvaná zpátky. V celé knize se občas objeví Stevie - přeměněná z mrtva vstalá kamarádka - je úplně jiná, živý se lidskou krví a proto zabíjí. Je jiná, má svou duši, ale chová se hrozně - nepřátelsky, vztekle. Ukřižovaná upíří profesorka, zřejmě nějakými náboženskými fanatiky, zvedne na škole neklid a jsou zavoláni bojovníci, aby školu chránili. Ke konci se jeden z Zoyeiných kluků - profesor Loren - s ní vyspí, při tom je uvidí její druhý kluk - školní idol Erik - a rozejde se s ní. Zoey pak následně zjistí, že to na ní Loren jen hrál, když načapá Neferet s Lorenem a uslyší jejich rozhovor. O několik minut později je zabit i Loren. V poslední kapitole je rituál, který má Stevie z změnit zpátky na něco lidského. Z Afrodity se stane člověk a Stevie se alespoň trochu zlidští/zupírní/.
V třetím díle série Škola noci sledujeme další trable budoucí upírky Zoey Redbirdové, kterou - podobně jako v předchozích částech, Označené a Zrazené - ani báječné nadpřirozené schopnosti neuchrání před bolestnými omyly a průšvihy dospívání.

Vyvolená
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama