Srdce netvora - Čtenářský deník

11. února 2011 v 20:16 | Katka |  Čtenářský deník
Andrew Davidson

Vypráví příběh bezejmenného muže, který byl po autonehodě převezen do nemocnice s rozsáhlými popáleninami. Z bohatého pornoherce, jenž svůj úspěch postavil na dokonalém vzhledu, se najednou stává netvor. Uvědomuje si, že starý život je nenávratně pryč, a léčebné procedury podstupuje s jediným úmyslem: až se uzdraví, spáchá sebevraždu. Jeho plán však zpochybní pacientka z oddělení pro duševně choré, Marianne Engelová, která ho začne navštěvovat. Vypráví mu příběh jejich lásky, který se měl odehrát ve čtrnáctém století, a postupně přidávala i milostné příběhy svých přátel z různých koutů světa. Hlavní hrdina postupně zjistil, že se do bláznivé umělkyně zamiloval.

Když ho propustili z nemocnice, nastěhoval se k Marianne, která většinu času, stráví vytesáváním soch. Marianne mu také řekla, že má 1000 srdcí a to poslední patří jen jemu.
Srdce rozdává právě vytesáváním soch a její poslední sochou byl on. A to poslední srdce, které patřilo jemu, musel přijmout.
Jednoho večera, šli na pláž, kde mu to řekla a on srdce přijal. Marianne si šla zaplavat a už se nevrátila. On věděl, že když příjme srdce, tak odejde, ale kdyby ho nepřijal, jejich příběh by se pořád opakoval.
Po její smrti šel do banky, aby si vyzvedl obsah schránky, kterou mu přenechala Marianne. Ve schránce byl starý pergamen s překladem nějaké části knihy a tak ho dal expertům. Ti mu řekli, že pochází ze čtrnáctého století a je možné, že ho napsala písařka, která pracovala .
Kniha končí tím, jak za nějakou dobu, požádá svého přítele, aby ho zabil, jako to bylo, v jednom příběhu co mu Marianne vyprávěla.

Srdce netvora
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama