Vysněný valčík - Čtenářský deník

11. února 2011 v 19:49 | Katka |  Čtenářský deník
Catherine Andersonová
Třicetiletý oregonský rančer Ryan Kendrick se při návštěvě rodinného obchodu Coulterových seznámil s jejich dcerou Bethany, která tam pracovala jako účetní. Dívka ho upoutala natolik, že si hned neuvědomil její fyzické postižení. Bethany, vášnivá jezdkyně, totiž před osmi lety spadla z koně a od té doby byla upoutaná na invalidní vozík. Navíc ji tehdy opustil snoubenec a Bethany se zapřisáhla, že se už nikdy nezamiluje. Ryan se však nedal odradit jejím odmítáním a Bethany si postupně uvědomovala, že má novou naději na lásku.

Také kvůli tomu Ryan, přizpůsobil svůj dům i ranč, pro ni. Dokonce koupil koně, na kterém jezdila na závodech.
Když nastal večer, při kterém ji chtěl Ryan vše ukázat, ona byla rozhodnuta, že to ukončí. Svůj názor však změnila, když viděla co pro ni udělal a hlavně, když ji řekl, co k ní cítí.
Bethany se přestěhovala na ranč i se svou kočkou, která si oblíbila býka, na kterém spala. Bethany si na vše zvykala a opět začala jezdit na koni. Nakonec ji Ryan požádal o ruku a ona souhlasila. Ale větší problém bylo získat svolení od jejího otce, který nakonec souhlasil.
Svatba se měla konat u jezera a cesta měla trvat 2 dny, protože jeli na koních. K jezeru však nedorazily, protože je napadl grizzly. Ryan byl těžce zraněn a Bethany medvěda postřelila a on utekl. Aby zachránila Ryana, poslala jeho koně na ranč a ještě mu pomazala krk krví. Tam ho našli Ryanův bratr a rodinný přítel. Ti si ihned uvědomili, že se něco stalo a proto informovali Bethaninu rodinu, která jim pomohla v hledání. Když je našli, oba byli těžce zraněni.
V nemocnici Ryan prodělal těžkou operaci, Bethany si vyčítala to, co se stalo, rozhodla se, že ho opustí.
Ryan byl jako chodící mrtvola a když se před něj postavil jeho otec, aby ho nesrazil býk, uvědomil si, co musela Bethany cítit. Proto se za ni vydal a vše si vyříkali. A druhý den se vrátili na ranč.
Kniha končí epilogem, kde se píšou podrobnosti o svatbě a že Bethany byla těhotná.

Vysněný valčík
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama