Objetí temnoty - 3.Kapitola

6. května 2011 v 19:53 | Katka |  Má povídka


Podala jsem mu malou krabičku, ve které byl stříbrný řetízek s přívěskem ve tvaru malého křížku.
Když krabičku otevřel a uviděl ten řetízek, v obličeji se mu objevil úsměv a v očích se mu zaleskly slzy, potom ten řetízek vyndal a poprosil mě, ať mu ho zapnu, když jsem mu řetízek zapnula, objal mě a poděkoval mi.
Potom jsem si všimla, jak na nás všichni koukají, ale Erik nekoukal na mě ani na Paula, ale pouze na ten přívěsek, přišlo mi, že je úplně mimo.
Když si všiml, že se na něj dívám, přestal se dívat na přívěsek a věnoval mi okouzlující úsměv. Usmála jsem se na něj taky, ale zajímalo mě co ho tak fascinovalo na obyčejném řetízku, ale pak jsem to nechala být a řekla kámošům, jestli by dneska večer nechtěli přijít k nám, že bychom si udělali menší party. Všichni řekli, že rádi přijdou, ale Erik neřekl nic, tak jsem se zeptala, jestli chce přijít taky. Řekl mi, že se ještě moc dobře neznáme na to, aby k nám mohl přijít a já mu na to odpověděla, že je to perfektní příležitost na to se lépe poznat, ale než stačil něco říct, do řeči mu skočil Jake a řekl, že přijdou oba a rádi.
Potom jsem všem poděkovala za krásné uvítání a s Paulem jsme se vydali domů.
Doma Paul připravil výzdobu a já nějaké občerstvení, potom mi Paul řekl "Jdi si na chvíli odpočinout ". Poděkovala jsem mu za pomoc a odešla do pokoje. Tam jsem se svlékla a šla si napustit vanu s pěnou do koupele, zapálila jsem si pár svíček, potom jsem zhasla, lehla jsem si do vany a přišlo mi, že jsem během pár minut usnula.
Když jsem se vzbudila, voda už byla studená a moje kůže byla celá zvrásněná. Rychle jsem se osušila, vyfénovala si vlasy, ale nechala jsem je rozpuštěné. Decentně jsem se nalíčila a šla si vybrat nějaké oblečení. Vybrala jsem si bílé tílko se stříbrnou lebkou a obyčejné džíny k tomu jsem si vzala moje nejoblíbenější boty a to byly bílé balerínky s malými kamínky.
Když jsem se na sebe podívala do zrcadla, uvědomila jsem si, že ještě před pár měsíci jsem nevěděla, jestli ještě někdy budu stát ve svém pokoji před svým zrcadlem, budu doma se svou rodinou nebo se svými přáteli a ne v nemocnici v posteli nebo ještě hůř, že už tady dlouho nebudu, vhrkly mi do očí slzy, ale rychle jsem je vrátila tam, odkud přišly a zahnala jsem i myšlenky na smrt, která mi jak doufám v budoucnu nehrozí. V okamžiku kdy jsem se uklidnila, zaklepal někdo na dveře, když jsem řekla " vstupte" do pokoje vešli Paul a Sophie. Všichni tři jsme se na sebe usmáli a potom jsme se objali. Byla jsem šťastná jako nikdy předtím. Z objímání nás vyrušil zvonek, který ohlašoval příchod mých kamarádů. Rychle jsme všichni tři seběhli dolů, když jsem otevřela dveře, byli tam všichni mí kamarádi: Lenka, Míša, Mary, ale Erika s Jakem jsem nikde neviděla. Zeptala jsem se Lenky, jestli neví, proč nepřišli a ona mi řekla, že jí Jake psal, že je něco zdrželo, ale že přijdou.
Všichni jsme se odebrali do obýváku a dali si menší přípitek, ale žádný alkohol jak byste si mysleli, protože já ještě nemůžu pít kvůli chemoterapii a lékům, které ještě dlouho budu muset brát.
Zábava se rozběhla hodně rychle. Všichni jsme se skvěle bavili, vyprávěli jsme si historky z dětství. Všichni jsme se smáli, ale v tom zazvonil zvonek, který přes hlasitou hudbu, kterou pustil Paul, nešel skoro slyšet.
Sophie řekla, že půjde otevřít a já, ať se bavím dál s přáteli.
Řekla jsem jí, že to nejspíš budou Jake s Erikem.
Sophie šla tedy otevřít s úsměvem na tváři, který perfektně ovládá a nikdo jiný takový neumí.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Kristin Kristin | E-mail | Web | 9. května 2011 v 20:12 | Reagovat

hezky píšeš, ráda si přečtu další kapču :)

2 Kata Kata | 10. května 2011 v 16:53 | Reagovat

Moc dekuju, ale moc lidi jsem nechodi :-(
Ale dalsi kapcu jsem dam :-)Jsem rada, ze se to tu nekomu libi

3 mimi mimi | E-mail | 18. února 2012 v 21:48 | Reagovat

to je tak uzasny ze sem myslela ze to pisou nekde v americe pis prosim dal je to tu uzasny vazne moc dekuju

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama