Listopad 2012

M. T. Majar - Znamení vlka

28. listopadu 2012 v 16:47 | Katka |  Knihy
Stačí jedno kousnutí…

Tori neměla zrovna normální dětství a dospívání. Ani ona sama není tak docela "normální". Ale co je doopravdy zač, to zjistí na druhém konci světa, kde chce začít nový život. A ten také opravdu začne. Sama však netuší, jak moc jiný bude. Do cesty, mezi stehna a následně do srdce se jí připlete alfa smečky lykantropů se slabostí pro zrzavé slovanské typy…

Slovo "vlkodlak" je na místě, ale oni si tak neříkají. Jsou lycas. Jejich svět není uhlazený a snadný. Je to svět příšer, svět boje, krve a sexu. A Tori se toho všeho dostane víc, než by kdy tušila...

Už vyšlo

Kresley Cole - Nedostižný přízrak

28. listopadu 2012 v 16:39 | Katka |  Knihy
Čtvrtý díl Série V říši Lorů

Sourozenci Wrothovi potřebují zabránit bratrovi Conradovi v tom, aby svým trápením ubližoval jiným. Nakonec ho uvězní v opuštěném domě. Upír Conrad záhy zjistí, že v něm není sám. Domem se prohání překrásná tajuplná žena, kterou nevidí nikdo jiný než on, a dohání ho k šílenství, jemuž chtěl v opuštěném domě uniknout.
Tou tajuplnou bytostí je slavná tanečnice Néomi Laressová. Na konci dvacátých let dvacátého století ji zavraždil snoubenec a té noci se stala přízrakem. Osud ji obdařil nadpozemskými schopnostmi a nikdo živý ji nemůže spatřit. V podobě ducha bloudí po svém domě a nemilosrdně odhání každého, koho si ve svém domově nepřeje. Jednoho dne se tu setká s nelítostným nesmrtelníkem, který dokáže být ještě krutější než ona.
Jenže i ona má silné zbraně. Začne ho trýznit vášní, sužuje ho nenaplněnou touhou. Postupně se však sama lapí do vlastních pastí… Jen kdyby se jeden druhého mohli dotýkat. Néomi totiž není tělesná, je pouhým přízrakem.


Datum vydání: duben 2013

Kresley Cole - Závod o život

28. listopadu 2012 v 16:37 | Katka |  Knihy
Třetí díl Série V říši Lorů Lykaj Bowen McRieve je v životě hodně málo šťastný. Celých sto osmdesát let truchlí pro svou milovanou manželku. Ještě horší než samota jsou pocity viny, které ho pronásledují na každém kroku. Právě proto se přihlásí do závodu Kvapík za talismany, aby získal hlavní výhru: klíč k cestě do minulosti. Chtěl by se vrátit v čase a zachránit ženu, kterou tolik miloval… Od té doby obrnil sebe i své city a žádnou jinou ženu do svého života nepustil.
Jenže na výhru si brousí zuby i čarodějka Mariketa Očekávaná. Chce ostatním čarodějkám dokázat, že má na víc, než si ony myslí. V sázce je nejen její pověst. Nepočítá však s tím, že se s Bowenem začnou vzájemně přitahovat. On ji pochopitelně odmítá, protože Lykajové čarodějkami opovrhují, ale srdce mu říká něco jiného než rozum.
Srdce nakonec zvítězí a Bowen nasadí veškerý svůj um nikoli na získání trofeje, nýbrž na záchranu Mari.


Datum vydání: březen 2013

Kresley Cole - Zabít, nebo milovat

28. listopadu 2012 v 16:32 | Katka |  Knihy
Druhý díl série V říši Lorů

Valkýru Kaderin Odměřenou pronásleduje tragická událost: přišla o dvě sestry. Je odhodlaná, že se zlu postaví tváří v tvář a sestry pomstí.
Shodou okolností dostane za úkol zabít upíra. Jenže nemůže. Osud si totiž pro ni připravil nelehký úkol: upíra Sebastiana. Právě on v ní poprvé od smrti sester probudí plamínek v srdci a navíc tvrdí, že Kaderin je jeho nevěsta. Udělá cokoli, aby jí to dokázal. Kaderin je z toho dost nešťastná, protože na tohle zrovna nemá náladu. Každý rok se totiž účastní soutěže a letos jde skutečně o hodně. Sebastiana Wrotha nechal v upíra proměnit jeho bratr. Stalo se to už před stovkami let, přesto mu nikdy neodpustil. Nedočkavě se chystá na smrt… tedy do okamžiku, než pozná Kaderin. Nechápe, jak by taková dračice a kráska v jedné osobě mohla být jeho nevěstou. Ale co, na tom nesejde, hlavně aby pochopila, že byla stvořená pouze pro něj. Zatím s ním nechce jít dobrovolně a on si s ní neví rady. Ještěže je trpělivý a má pro strach uděláno. Ale stejně by neškodilo, kdyby mu byl osud nakloněný a trochu mu pomohl…

Datum vydání: 5.12.2012

Julie Kagawa - Železná dcera 2

26. listopadu 2012 v 21:53 | Katka |  Knihy
Meghan Chaseová, napůl smrtelnice a napůl letní elfka, nikdy nikam pořádně nezapadala. Aby zachránila bratra, uzavřela dohodu se Zimním princem. Ten ji však opustil a odvrhl a ona zůstane se zlomeným srdcem uvězněná na chladném, nepřátelském dvoře Zimní královny.A když začne hrozit válka mezi zimními a letními fériji, Meghan si uvědomuje, že pravé nebezpečí představují železní férijové, ty podivné bytosti, které kromě ní a prince Ashe nikdo nespatřil. Jenže jí nikdo nevěří. A co hůř, Meghan přišla o vlastní magické schopnosti a ve zrádném světě, který ji obklopuje, si musí poradit jen pomocí vlastní chytrosti. Neví, komu může důvěřovat, netuší, kam se obrátit o pomoc. A přestože si Meghan vypěstuje železnou sílu vůle a odhodlání, nedokáže odolávat toužebnému šepotu svého až příliš lidského srdce.

Datum vydání: 30.11.


Stmívání Grafický román I. a II.díl

26. listopadu 2012 v 21:50 | Katka |  Knihy
První komiksové ztvárnění Stmívání se stalo bestsellerem na žebříčku New York Times a překonalo rekord debutujících grafických románů.
Teď se Stephenie Meyerová a Young Kim vracejí, aby dokončily tuto ilustrovanou interpretaci románu, který odstartoval mezinárodní fenomén!"Práci na novém ztvárnění Stmívání jsem si ohromně užívala. Young odvedla úžasnou práci, když převáděla slova, která jsem napsala, do nádherných obrázků. Postavy i prostředí se velmi podobají mým představám, které jsem o nich měla, když jsem Stmívání psala." - Stephenie Meyerová

Datum vydání: 27.11.


C.C. Hunter - Proměněna za soumraku

26. listopadu 2012 v 21:45 | Katka |  Knihy
Proměněna za soumraku je třetí díl série Údolí stínů od C. C. Hunter.
Některé starosti, které Kylie má, jsou pro šestnáctileté holky úplně běžné. Tak například se neumí rozhodnout, jestli má chodit s Derekem nebo má raději Lucase. A protože má ráda oba, prostě neví, který z nich je ten pravý a nejraději by chodila s oběma.Bohužel musí řešit mnoho dalších, už ne tak příjemných věcí, jako je výběr kluka.
Zjistila, že má neobvyklé pocity a probouzejí se její schopnosti. Jen nikdo neví, jak ji to změní a k čemu její proměna povede.
Odkud se vzalo její zvláštní nadání a kdo je tedy její skutečná rodina?
Kylie umí hovořit s duchy a ti ji často žádají o pomoc s řešením záležitostí, které sami nezvládnou. Nejhorší ovšem je, když pomoc potřebuje duch, který trpí amnézií. Nic neví a nic si nepamatuje, ví jen, že Kylie je ta pravá, která by mohla pomoci.
Návštěva ducha může znamenat i to, že někde někdo trpí a možná je i v ohrožení života.
Kylie se snaží vyřešit tuto hádanku a zároveň přemýšlí, jestli pátrat nebo nepátrat po minulosti své rodiny.
Některá tajemství totiž mají obrovský vliv. jamile je odhalíte, můžou vám navždy změnit život.
Jak se Kylie rozhodne a kam ji to odvede se dočtete v napínavém příběhu Proměněna za soumraku.


Datum vydání: 28.11.2012
Zrozena temnota - 6. Kapitola

25. listopadu 2012 v 10:53 | Katka |  Má povídka
Hrozně mos ce omlouvám, že to tak dlouho trvale, ale dofám, že se bude kapitola líbit. Ještě jednou se moc omlouvám


J.R.Ward - Padlí andělé 4: Hněv

23. listopadu 2012 v 17:04 | Katka |  Knihy
Věčný souboj dobra se zlem a další klání padlých andělů s démonem - tentokrát již o čtvrtou duši.
Mels Carmichaelová, reportérka Caldwellského Kurýra, porazí autem před místním hřbitovem dezorientovaného muže a pod tíhou výčitek jej navštíví v nemocnici.Neznámý trpí hlubokou amnézií, a to jediné, na co si z minulosti pamatuje, je jeho křestní jméno a nápis na náhrobku, na kterém se probudil nahý: Jim Heron.
Mels pomáhá tajemnému muži odhalit jeho vlastní totožnost, a přitom se zaplétá nejen do hlubokého vztahu s ním, ale nechtěně se stane cílem zákeřného démona, poháněného slepou záští a obavami z další prohry.

Datum vydání: Duben 2013Rozbřesk 2. část

15. listopadu 2012 v 21:19 | Katka |  Twilight
Tak jsem byla na půlnoční premiéře Rozbřesk 2. část.
Pro mě je tento díl ten nejlepší a doporučuju. Všechno bylo dobře udělané a opravdu tam byly vtipné části, pro mě asi nejlepší páka s Emmetem, i když Emmet měl pořád vtipné hlášky :D
Schopnosti všech upírů byly úžasně spracovány a byla jsem ráda, že Bellin štít udělaly viditelnej a přes to nejlepší ukázka schopnosti byla jako vždy ta Alicina.
Celkově film je opravdu dobrý, teda alespoň pro mě a Bella jako upír je fakt skvělá :)