Květen 2014

Daniela Sacerdotiová - Dohlížej na mě

29. května 2014 v 19:31 | Katka |  Knihy
Jemný příběh o uzdravení zraněné duše ze skotského středohoříŽivot Eilidh Lawsonové se právě obrátil vzhůru nohama. Její manželství je v koncích a přišla o dlouho vytoužené dítě. Je duševně i fyzicky vyčerpaná a neví, co dělat. Jako by ji však něco zvláštního nutilo vrátit se do Glen Avich, malé vesničky ve skotském středohoří, kde její rodina žije po generace. Tady potkává svého nejlepšího kamaráda z dětství Jamieho McAnenu, který sám vychovává dceru. Po smrti své matky Elizabeth se Jamie smířil s tím, že budou dál rodina jen ve dvou, uzavřel se do sebe a zasvětil život dceři Maisie. Nikdo však netuší, že to byla právě Elizabeth, kdo přivolal Eilidh zpátky do Glen Avich. Přestože je už tři roky po smrti, nedokázala ztraceného a osamělého syna opustit.
Teď se snaží nenápadně dopomoci tomu, aby se Jamie s Eilidh znovu sblížili. Ti se však oba bojí opakování minulosti a Elizabetin vliv má své hranice.

Éterický román Dohlížej na mě, vyprávěný z několika různých perspektiv, je krásně napsanou prvotinou. Je to silný, ale zároveň jemný příběh o tom, jak překonat minulost a jít dál - s trochou pomoci ze záhrobí.

Vyjde: 30.10.2014

J.R.Ward - Padlí andělé SK

29. května 2014 v 19:23 | Katka |  Knihy
Naší sousedi opravdu vědí, jak udělat opravdovou a nádhernou obálku na knihy. Vážně jim závidím a myslím si, že by si naše nakadatelství od Slováků měli vzít příklad a to hlavně u Padlých andělů od Wardové. Teď u nich vychází 3.díl a je opravdu povedený.


Julianna Baggottová - Čistý

29. května 2014 v 19:15 | Katka |  Knihy
Pressia si toho z Explozí ani ze života Předtím moc nepamatuje. Přespává ukrytá ve skříňce v ruinách starého holičství, kde žije se svým dědečkem, a myslí na to všechno, co je pro ni nenávratně ztraceno - jak ze světa zábavních parků, kin, narozeninových oslav, tatínků a maminek zbyl jen popel a prach, jizvy, trvalé popáleniny a zdeformovaná lidská těla. Jenže teď, když dospěla do věku, kdy se musí všichni hlásit k milici, kde z nich buď vycvičí vojáky, nebo je, jsou-li příliš postižení a slabí, využijí jako živé cíle, už Pressia nemůže dál předstírat, že je malé dítě. A rozhodne se pro útěk.

Existují ovšem i takoví, kteří apokalypsu přečkali bez postižení. Čistí. Přežívají v bezpečném úkrytu za zdmi Dómu, který chrání jejich zdravá, uměle zdokonalovaná těla. Jenže Partridge, jehož otec je jedním z nejvlivnějších lidí v Dómu, si připadá izolovaný a osamělý. Jiný. I jeho trápí pocit ztráty - možná proto, že se jeho rodina rozpadla, otec je emocionálně odtažitý, bratr spáchal sebevraždu a matce se do tohoto útočiště vůbec dostat nepodařilo. Nebo za to snad může jeho klaustrofobie: pocit, že tenhle Dóm se stává kolébkou mimořádně bezohledného režimu. Takže když z jedné nechtěně prohozené poznámky vyvodí, že jeho matka možná stále ještě žije, rozhodne se Partridge dát svůj život v sázku a uprchnout z Dómu, aby ji našel.

Vyjde: 25.6.2014

Světlo v temnotě - 17. Kapitola

25. května 2014 v 11:52 | Katka |  Má povídka
V této kapitola se konečně dozvítě něco málo z Repromisova plánu a i kousek pravdy z Erikova života.
Přeji pkné čtení :)


Christos Tsiolkas - Barakuda

20. května 2014 v 20:04 | Katka |  Knihy
Přišel o všechno. Přede všemi. Co teď?
Talentovaný mladý plavec Daniel Kelly dostane jedinečnou příležitost uniknout z prostředí dělnické třídy. Jeho jedinečné schopnosti v bazénu, stejně jako touha pomstít se bohatým chlapcům ze soukromé školy, na níž získal sportovní stipendium, by ho měly dovést ke slávě a bohatství. ¶ Všechno, co Danny kdy udělal, každá oběť, kterou přinesla jeho rodina - vše se podřizovalo honbě za tímto snem. Ale po selhání na prvním mezinárodním mistrovství, kde skončí až na pátém místě, začne ničit vše, za co bojoval, a otočí se zády ke všem okolo sebe.
Barakuda je román o snech a ztrátě iluzí, o přátelství a rodině. Teprve když Daniel Kelly všechno ztratí, zjistí, co znamená být dobrým člověkem a co je zapotřebí k tomu, aby se jím stal.

Vyjde: 18.12.2014

Evie Hunterová - Rozkoše léta

20. května 2014 v 19:54 | Katka |  Knihy

Potřebovala jsem někoho, kdo na mě bude dohlížet...
Dostala jsem někoho, kdo se mě zmocnil.


Summer je bohatá, krásná a ve smrtelném nebezpečí. Její otec má mocné nepřátele, kteří se mu chtějí pomstít právě prostřednictvím jeho dcery. Dokud nebezpečí nepoleví, Summer potřebuje bodyguarda. Do její zlaté klece vstupuje bývalý ranger Flynn, kterému se představa, že má chránit rozmazlenou dcerku multimilionáře, vůbec nezamlouvá. Vzájemná nenávist se pomalu mění v nebezpečné jiskření. Když Summer Flynna už poněkolikáté neposlechne a ohrozí tím svou bezpečnost, muž ji "potrestá"… a nastává boj o dominanci, i když jejich srdce začínají toužit po příměří…

Vyjde: 2.7.2014

Sylvia Day - Očarovaná

20. května 2014 v 19:50 | Katka |  Knihy

Paranormální příběh plný (ne)spoutané vášně od autorky série Crossfire

Victoria je pravá cat-woman - vládne kočičími schopnostmi i ženskými přednostmi - a ráda si hraje. Nemá-li nad sebou dohled čaroděje, zlobí. A páchá ve společnosti samou neplechu. Proto Velká rada pověří jednoho ze svých čarodějů Maxe, povoláním Lovce, aby Victorii napravil…
Jenže se do sebe při tom "napravování" zamilují a trestu, který Maxovi za jeho neprofesionalitu hrozí, se společně postaví. I za cenu života. Velká rada je rozezlena a rozhodne se pár rozeštvat tou nejsilnější zbraní - žárlivostí. Pověsí Maxovi na krk krásnou Jezebel…

Vyjde: 17.6.2014

Josephine Angelini - Proroctví

20. května 2014 v 19:47 | Katka |  Knihy
Šestnáctiletá Helen Hamiltonová si odmalička bolestně uvědomuje, jak moc se liší od svých vrstevníků - nejen nezvyklou výškou, ale i schopnostmi. Umí například superrychle běhat a má nadlidskou sílu. Až s příchodem rodiny Délosových zjistí, že pochází z linie potomků řeckých polobohů…

Vyjde: 4.6.2014

Cristin Terrillová - Včera Tě budu milovat

20. května 2014 v 19:41 | Katka |  Knihy
Marina má vše: peníze, přátele i skvělou budoucnost. Navíc se už od dětství důvěrně zná s pohledným chlapcem od vedle, který je matematický genius a pochází z jedné z nejslavnějších rodin v zemi. Em nemá nic: je uvězněna v malé cele uprostřed vojenského komplexu. Zbývá jí jen hlas chlapce z vedlejší cely a seznam úkolů, který najde v odtokovém kanálku. Přesto mají Marina a Em společnou jednu důležitou věc: jsou jedna a tatáž dívka. Em nyní musí cestovat v čase o čtyři roky zpátky, aby zabránila děsivé budoucnosti, před kterou prchá. Je jen jeden způsob, jak to udělat: Em musí zabít člověka, který vynalezl stroj času - svého nejlepšího kamaráda z dětství a chlapce, kterého celé roky tajně miluje. Ale Marina se ho nevzdá bez boje a je odhodlaná ho chránit za každou cenu, i kdyby to mělo znamenat, že sama přijde o život. Ocitne se tak spolu s Em v závodě s časem, který však může vyhrát jen jedna z nich.

Vyjde: 21.5.2014

Světlo v temnotě - 16. Kapitola

18. května 2014 v 22:22 | Katka |  Má povídka
Další kapitola je tu a já doufám, že se bude líbit. Opět se dozvíte nové zajímavé informace i něco málo o Eleanor a její objevené moci.
Přeji pěkné čtení :)