Čtenářský deník

Slepá vášeň- čtenářský deník

9. dubna 2011 v 18:42 | Katka
Meg Cabatová
Bez zábran v nejhorší chvíli Scenáristka Lou Calabreseová se cestou na natáčení v aljašské divočině musela mačkat v helikoptéře s tím posledním, o koho by stála: byl to Jack Townsend, sex symbol Hollywoodu, ale pro Lou jen nafoukaný sukničkář. Zrovna nedávno ho odkopla hrdinka posledního filmového hitu, která se vzápětí provdala za Louina dlouholetého přítele. Lou měla pocit, že nic horšího ji už nemůže potkat. Ovšem jen do chvíle, než se z pilota vyklubal nájemný zabiják, který měl miláčka Ameriky zastřelit, a jejich vrtulník havaroval uprostřed zasněžených lesů.

Clive Staples Lewis

16. února 2011 v 18:08 | Katka
Narodil se 29. listopadu 1898 v Belfastu, hlavním městě severního Irska. Jeho rodiči byly Albert J. Lewis a Florence Lewisové. Jeho starší bratr se narodil roku 1895. Roku 1905 se rodina přestěhovala Little Lea. Roku 1908 mu na rakovinu zemřela matka. Lewis začal studovat Campbel College v Belfastu, odkud, ale musel po měsíci odejít kvůli respiračním potížím do Malvern v Anglii. Zde začíná studovat na Cherbourg House, přípravce na Malwern College.
Lewis navštěvoval soukromé hodiny filosofie u profesora Lurgana College. Získává stipendium na Oxsfordské univerzitě. Studium přerušila 1. světová válka a Lewis narukuje k Somertské pěchotě. V roce 1918 byl zraněn v Arrasu ve Francii.Vrátil se Oxfordu a stal se zastupujícím učitelem filosofie. Roku 1925 se stal Lewis členem Magdalen College v Oxfordu. Kde vyučoval anglický jazyk a anglickou literaturu dalších 29 let. Lewis se stal po debatě s přátely J.R.R.Tolkienem a Hugem Daysnem stal křesťanem. V podzimním semestru se kolem Lewise seskupila skupina přátel kteří se nazvaliThe Inklings (tušitelé) členy byli Tolkien, Dyson, Haward a další.

Letopisy Narnie 7- Poslední bitva - čtenářský deník

16. února 2011 v 18:06 | Katka
Poslední z fantasy trilogie od C.S.Lewise zakončuje celou ságu.
POSLEDNÍ BITVA JE NEJVĚTŠÍ ZE VŠECH BITEV.
V posledních dnech své existence Narnie prožívá nejtěžší boj - nikoli proti útočníku zvenčí, ale proti nepříteli z vlastních řad. V zemi se rozmáhají lži a faleš a pouze král spolu s hrstkou oddaných může zabránit zničení všeho, co je jim tak drahé v krásné a tajuplné zemi Narnii.

Letopisy Narnie 6- Čarodějův synovec - čtenářský deník

16. února 2011 v 18:05 | Katka
Chlapec jménem Digory se právě přistěhoval do Londýna. Jeho matka stůně a stará se o ni jeho strýc s tetou. Strýc je však podivín a Digory se ho bojí. Je nešťasten. Potká však Polly. Svou sousedku a té se svěří. Hrají si spolu na půdě, když Polly zjistí, že by se mohli dostat jakýmsi půdním tunelem do jednoho opuštěného domu (domy jsou řadové) a hrát si tam. Neodhadnou však vzdálenost a vpadnou přímo do pracovny strýce Andrewa. Ten je zamkne a rozhodne se je využít pro své plány. Daruje totiž Polly jakýsi žlutý prsten. Ta si ho nasadí a zmizí. Strýc Digorymu vysvětlí, že Polly zřejmě zmizela do jiného světa a zpět jí přivede pouze zelený prsten. Digory si tedy vezme dva zelené prsteny a vydá se za Polly. Ocitá se v lese mezi světy. Je to les plný maličkých jezírek, každé vede do jiného světa. Rozhodnou se spolu některé z nich prozkoumat. V prvním světě však potkají zlou královnu.

Letopisy Narnie V. - Kůň a jeho chlapec - čtenářský deník

16. února 2011 v 18:05 | Katka
Příběh se odehrává v době, kdy v Narnii vládne Nejvyšší král Petr a jeho tři sourozenci.
Chlapec Šasta žije s rybářem Aršíšem v Kalornii - sousední zemi Narnie. Jednoho dne k nim zavítá na svém válečném koni jistý tarkán. Rybář ho pohostí a tarkán dá najevo, že by Šastu rád koupil. Šasta je potají vyslechne a zjistí, že není rybářův syn, jak si doposud myslel, ale že se ho rybář ujal, když jako malý připlul v loďce po řece. Šasta nechce být prodán a když na něj tarkánův kůň Brí zničehonic promluví a poví mu, že je narnijský mluvící kůň, který byl jako hříbátko unesen, rozhodnou se uprchnout spolu do Narnie.

Letopisy Narnie 4- Stříbrná židle - čtenářský deník

16. února 2011 v 18:04 | Katka
Tentokrát se v příběhu neobjevuje ani jeden ze sourozenců - Petr, Zuzana, Lucie a Edmund. Z předešlých dobrodružstvích se zde setkáváme pouze s Eustacem. Společně s dívkou Jill jsou přeneseni ze své Experimentální školy do Narnie, kde Jill dostane od Aslana čtyři rady k úkolu jak najít ztraceného prince Riliana Narnijského. První, koho Eustace v Narnii uvidí, bude jeho dávný přítel, a když jej kontaktují, dostane se jim užitečné pomoci. Druhá, musí putovat k obřímu městu na severu. Třetí, na kameni ve městě naleznou návod, kam putovat dál. Čtvrtá, prince poznají, protože je vyzve, ať něco učiní ve jménu Aslanovu

Letopisy Narnie 3- Plavba Jitřního poutníka - čtenářský deník

16. února 2011 v 18:03 | Katka
Jednou musela Lucinka s Edmundem jet na prázdniny ke svému bratránkovi Eustácovi. On je neměl moc v oblibě a ani Lucinka s Edmundem ho taky příliš nemuseli.
Jednoho dne se jim podařilo si pro sebe ukrást pár minut, aby si mohli zavzpomínat na minulé prázdniny, které trávili v Narnii. Ale ani tu chvilku nebyli o samotě bez Eustáce - ten se tam vplížil. Lucince se moc líbil obraz s lodí, jenž visel v místnosti, kde zrovna byli. Vypadal, jako kdyby ta vyobrazená loď doopravdy plula přímo k nim. A jak na to mysleli, najednou se ocitli v tom obraze.

Letopisy Narnie II. - Princ Kaspian - čtenářský deník

16. února 2011 v 18:03 | Katka
Rok poté, co se Petr, Zuzana, Edmund a Lucie vrátili z Narnie zpět do Anglie, čekají na nadráží na vlak, který je má odvézt do školy. Stane se však něco nečekaného a oni se kouzlem přenesou doprostřed hlubokého lesa. Zjišťují, že se ocitli na ostrově a ve vnitrozemí objeví trosky hradu. Vyjde najevo, že jsou to trosky hradu Cair Paravel, na kterém vládli jako králové. Děti osvobodí zajatce - trpaslíka Trumpkina, kterého na ostrov přivezli vysadit a ten jim vypráví o současné Narnii.

Letopisy Narnie I. - Lev, čarodějnice a skříň - čtenářský deník

16. února 2011 v 18:02 | Katka
Čtyři sourozenci - Petr, Zuzana, Edmund a Lucie - jsou za války posláni pryč z Londýna, do profesorova domu. Dům je rozsáhlý a při jeho prozkoumávání objeví nejmladší Lucinka velkou skříň.
Tak se Lucinka dostane skrz skříň do země Narnie. Ocitá se u svítící lucerny v hustém zasněženém lese. Zde ji najde faun pan Tumnus a pozve ji k sobě na návštěvu. Pohostí ji a vypráví o Narnii obývané skřítky, zvířátky, dryádami, ale nakonec se přizná, že ji měl uspat a vydat Bílé čarodějnici.

Shannon Drake

13. února 2011 v 16:55 | Katka
Shannon Drake, vlastním jménem Heather Graham se narodila a vyrůstala na Floridě. Již na střední škole její srdce uloupil Hershey Dennis Pozzessere, a tak krátce po absolvování střední školy se vzali. Již jako vdaná paní Heather vystudovala Univerzity of South Florida, a to v oboru divadelní umění. V tomto oboru se také několik let pohybovala, ať již jako sboristka či barmanka divadelního baru.

Princezna pomsty - čtenářský deník

13. února 2011 v 16:55 | Katka
Princezna Erin odmalička sledovala, jak její rodnou zemi pustoší Vikingové vedení králem Olafem. Věděla sice, že by se měla především vdát a rodit děti, ale touha po pomstě, byla příliš silná. Příležitost se jí naskytla, ve chvíli, kdy při jedné ze svých toulek nalezla ošklivě zraněného Olafa. Spoutala ho a už se těšila, až otci předá cenného zajatce. Světlovlasý obr se krásné přemožitelce zprvu ochotně podvolil, ale jen proto, aby nabral sílu. Netrvalo dlouho a situace se otočila - náhle byla Erin kořistí zlotřilého Vikinga. Podařilo se jí sice utéct, ale její nenávist vůči Olafovi rostla. Jaké bylo tudíž její překvapení, když jí po návratu otec sdělil, že se ji v zájmu království rozhodl provdat za Olafa. Nic jí nepomohlo vzdor a výhrůžky, králova vůle došla naplnění. Ani po svatbě se Erin odmítala nechat zkrotit, odpírala manželovi poslušnost i svoje tělo.

Catherine Anderson

11. února 2011 v 20:30 | Katka
Catherine Anderson
Narodila se v roce 1947 v USA. Její nejstarší vzpomínky jsou spojeny se zvuky psacího stroje, na němž její maminka psala své příběhy. Po vzoru své matky (Catherine sama tvrdí, že psaní má zkrátka v genech:-)) začala Catherine už v útlém dětství psát své vlastní povídky. Zpočátku si však nevěřila, že by mohla být spisovatelkou z povolání, a tak během svých studií a i krátce poté pomáhala svému manželu Sidovi s účetními knihami. Jenže po čase Catherine zjistila, že čísla nejsou smyslem jejího života, a tak sebrala odvahu a pustila se za nemalé podpory své matky a manžela do psaní. Její první publikovaná kniha byla samozřejmě romance.

Srdce netvora - Čtenářský deník

11. února 2011 v 20:16 | Katka
Andrew Davidson

Vypráví příběh bezejmenného muže, který byl po autonehodě převezen do nemocnice s rozsáhlými popáleninami. Z bohatého pornoherce, jenž svůj úspěch postavil na dokonalém vzhledu, se najednou stává netvor. Uvědomuje si, že starý život je nenávratně pryč, a léčebné procedury podstupuje s jediným úmyslem: až se uzdraví, spáchá sebevraždu. Jeho plán však zpochybní pacientka z oddělení pro duševně choré, Marianne Engelová, která ho začne navštěvovat. Vypráví mu příběh jejich lásky, který se měl odehrát ve čtrnáctém století, a postupně přidávala i milostné příběhy svých přátel z různých koutů světa. Hlavní hrdina postupně zjistil, že se do bláznivé umělkyně zamiloval.

Vysněný valčík - Čtenářský deník

11. února 2011 v 19:49 | Katka
Catherine Andersonová
Třicetiletý oregonský rančer Ryan Kendrick se při návštěvě rodinného obchodu Coulterových seznámil s jejich dcerou Bethany, která tam pracovala jako účetní. Dívka ho upoutala natolik, že si hned neuvědomil její fyzické postižení. Bethany, vášnivá jezdkyně, totiž před osmi lety spadla z koně a od té doby byla upoutaná na invalidní vozík. Navíc ji tehdy opustil snoubenec a Bethany se zapřisáhla, že se už nikdy nezamiluje. Ryan se však nedal odradit jejím odmítáním a Bethany si postupně uvědomovala, že má novou naději na lásku.

Škola noci: Vyvolená - Čtenářský deník

10. února 2011 v 16:46 | Katka

Zoeyin příběh se zase rychle rozjede a než se nadála, tak měla na krku dalšího kluka (tedy už 3), kdyby jen kluka, tohle byl profesor. Její přátelství s Afroditou pořád narůstá, ačkoli Zoeiný nejlepší přátelé jí nesnáší. V tomhle díle je již všechno jasné Neferet je zlá mrcha a Afrodita je jen hraje na zlou, ale přitom je i celkem milá. První kapitola začíná nevinně

Škola noci: Zrazená - Čtenářský deník

10. února 2011 v 16:45 | Katka
Zoey Redbirdová je už pomalu na škole noci jako doma. Ani ne za pár dní se stala předsedkyní Dcer temnoty a doufá, že už bude žít "normální" upíří život. Našla si kluka a pak i dalšího. Ve městě kde se nachází škola, ale najednou začnou mizet chlapci. První je nalezen mrtev, druhý je dobrý kamarád Zoey a protože je s ním otisknutá, tak ho může cítit a tedy i najít. Její instinkt jí dovede k Heathovi a ona

Škola noci: Označená - Čtenářský deník

10. února 2011 v 16:44 | Katka
Zoey Redbirdová žila normální život na střední škole v Oklahomě. S matkou ani se svým otčímem nemá moc dobré vztahy. Jednou jí ale "stopař" označil znamínkem na čele a ona se stala upířím mládětem. Upíři mláďata musí chodit na upíří internát, jinak by zemřeli a tak se Zoey stěhuje na novou školu (spíše utíká, protože jí to rodiče nedovolili). Hned první den na škole začíná spor mezi ní a královnou školy Afroditou.

Vampýrská akademie 4 - Krvavý slib

15. října 2010 v 18:43 | Katka
Meadová Richelle

Krvavý slib (Vampýrská akademie)
Život Rose Hathawayové nebude už nikdy stejný. Po nelítostném útoku na Akademii zemřelo hodně Morojů i dhampýrů. Ti, kteří přežili, jsou na tom ještě hůř: musejí se vyrovnat se smrtí kamarádů. A Rosin krk nyní zdobí tetování, které všem zvěstuje, že zabila bezpočet Strigojů.

Vampýrská akademie 3 - Stínem políbená

15. října 2010 v 18:42 | Katka
Meadová Richelle
Stínem políbená (Vampýrská akademie)
Vlády se ujímá jaro a Rose Hathawayová by se měla připravovat na maturitní zkoušku. Jenže od nedávného smrtícího souboje se Strigoji se necítí zrovna nejlépe. Trpí nočními můrami, duši jí zaplavuje temný smutek a předznamenává cosi zlověstného. Rose dobře ví, že jí není dovoleno milovat jiného strážce. Že musí především chránit Lissu, poslední princeznu z rodu Dragomirů. Jenže když přijde na krásného Dimitrije Belikova, některá pravidla se prostě musí porušit!
Rose své nejlepší kamarádce Lisse lže o svém vztahu k Dimitrijovi, ale jejich přátelství se nyní ocitá v ještě větším ohrožení než kdy předtím. Nesmrtelní vampýři se chtějí pomstít za to, co jim Rose nedávno provedla. Ve strašlivé bitvě, která předčí i nejhorší noční můru, se Rose bude muset rozhodnout mezi dvěma lidmi, na nichž jí záleží nejvíc. Bude ale její volba znamenat, že přežije jen jeden z nich? A pokud ano, bude to Lissa, nebo milovaný Dimitrij?

Vampýrská akademie 2 - Mrazivý polibek

21. srpna 2010 v 10:04 | Kata

Meadová Richelle

Vampýrská akademie 2 - Mrazivý polibek

Rose Hathawayová se topí v problémech. Její úžasný učitel Dimitrij jako by ji přehlížel, Mason ji naopak zavaluje milostnými návrhy, které ona nechce přijmout, a navíc na akademii zaútočili smrtonosní Strigojové! Škola je plná strážců, přijíždí dokonce i Rosina matka Janine. Nic z toho však nestačí, a tak se studenti i profesoři vydávají na vánoční prázdniny do Idaha, kde snad budou v bezpečí.

Vampýrská akademie

21. srpna 2010 v 10:02 | Kata

Meadová Richelle

Vampýrská akademie 1

Morojská princezna Lissa a její nejlepší kamarádka Rose uprchly ve smrtelném strachu z vampýrské akademie, ale po dvou letech byly vypátrány tajemnými strážci a odvlečeny zpět. Znovu se tak ocitají v obrovském nebezpečí, protože na akademii se mohou pohybovat nebezpeční Strigojové. Ti chtějí Lissu zničit, protože jako jediná dcera urozeného morojského rodu je překážkou jejich plánu na ovládnutí světa vampýrů. Naštěstí je tady ale dhampýrka Rose, v jejichž žilách se smísila krev vampýrů a lidí, takže dokáže zlým Strigojům lépe čelit. V tajemném a ponurém světě akademie ale nebude snadné odolat všem nástrahám a zradám: Lissa bude muset opatrněji využívat svých nadpřirozených schopností, aby nepadla do strigojské pasti, a Rose se musí vzdát velké lásky, aby mohla kamarádku ochránit a za žádných okolností ji nezklamat. Jediné, nač se totiž mohou obě spolehnout, je jejich vzájemné pouto, jejich přátelství.

Čtenářský deník-Srdce Kondrakaru

25. července 2009 v 17:15 | Katka

Rozbřesk čtenářský deník

18. července 2009 v 16:18 | Katka
Meyerová Stephenie

Rozbřesk

Být bezvýhradně a neodvolatelně zamilovaná do upíra je pro Bellu Swanovou splněným snem a zároveň noční můrou, jež se nebezpečně proplétá s realitou. Bellu, zmítanou prudkou vášní k upírovi Edwardu Cullenovi a zároveň upřímnou náklonností k vlkodlakovi Jacobu Blackovi, čeká bouřlivý rok plný pokušení a ztrát. V něm se musí s konečnou platností rozhodnout, zda vstoupí do temného, ale lákavého světa nesmrtelných, nebo zda bude žít plnohodnotným lidským životem. Nevyhnutelnost tohoto rozhodnutí se vine celým Belliným příběhem jako červená nit, na níž visí osudy obou kmenů. A jakmile se Bella rozhodne, dojde k celému řetězu nečekaných událostí, jež mohou mít nedozírné následky. Budou vlákna Bellina života - objevená ve Stmívání a poté roztřepená a potrhaná v Novém měsíci a Zatmění - zničena v okamžiku, kdy se zdá, že se opět zahojí a spojí dohromady?

Eclipse (Zatmění) čtenářský deník

18. července 2009 v 16:16 | Katka
Meyerová Stephenie

Zatmění

Třetí díl čtyřdílné ságy s prvky fantasy a hororu. Isabella se stěhuje k otci do městečka Forks ve státě Washington. Zdá se jí, že na světě neexistuje nudnější a beznadějnější místo - až dokud nepotká tajuplného a přitažlivého Edwarda, který doslova obrátí její život vzhůru nohama. Do Isabellina příjezdu Edward úspěšně tajil před obyvateli městečka svou upírskou osobnost. Později však do Isabellina života vstoupí také Jacob, chlapec s vlkodlačími předky. Vlkodlaci a upíři jsou však nesmiřitelní nepřátelé a Edward s Jacobem toto nepřátelství nedokáží odložit ani z náklonnosti k Isabelle. A tak se Isabella musí mezi nimi rozhodnout...

New moon čtenářský deník

18. července 2009 v 16:13 | Katka
Meyerová Stephenie

Nový měsíc
Pro Bellu Swanovou je jedna věc důležitější než sám život: Edward Cullen. Ale zamilovat se do upíra je daleko nebezpečnější, než si Bella dovede vůbec představit. Zejména když se seznámí s rodinou, jejíž příslušníci se mohou změnit ve vlkodlaky, nesmiřitelné zabijáky upírů. Edward a Bella si uvědomují, že jejich vztah ohrožuje vše, co je jim drahé a že jejich potíže vlastně teprve začínají...
Statisíce čtenářů na celém světě uchvátil v roce 2005 bestseller Stephenie Meyerové Stmívání. V pokračování nazvaném Nový měsíc autorka dodává další neodolatelnou kombinaci milostného příběhu a napětí s fantastickou zápletkou. Tato vášnivá, strhující a hluboce dojemná upírská milostná sága míří k literární nesmrtelnosti.
 
 

Reklama